22. Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie

Dodał: Data: 2022-09-08 12:26:54 (czytane: 553)

Świętokrzyskie Dożynki Wojewódzkie odbędą się w tym roku w Bogorii i połączone będą z Dożynkami Powiatu Staszowskiego.

Zainauguruje je o godz. 11:45 przemarsz korowodu dożynkowego do sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, gdzie o godz. 12:00 rozpocznie się uroczysta msza dożynkowa.

Po mszy i poświęceniu wieńców, korowód dożynkowy przemaszeruje na stadion przy ul. Kolejowej, gdzie odbędzie główna część obrzędowa 22. Świętokrzyskich Dożynek Wojewódzkich i 1. Dożynek Powiatu Staszowskiego.

Rozstrzygnięty zostanie konkurs na najpiękniejszy wieniec, będą występy estradowe, a na koniec zagra zespół „ŁZY”.

dozynki_wojewodzkie_2022.jpeg

Zaproszenie na Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze w Busku-Zdroju

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju, Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP oraz...