25 nowoczesnych komputerów trafi do Szkoły Podstawowej w Stopnicy

Dodał: Data: 2019-06-28 07:37:56 (czytane: 2239)

Komputery najnowszej generacji wraz z oprogramowaniem edukacyjnym zostaną zakupione w ramach projektu „Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego”.

Członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Marek Jońca podpisał z gminami – partnerami projektu, umowy na przekazanie przez samorząd województwa dotacji celowej przeznaczonej  na część wkładu własnego. Gminę Stopnica reprezentowali: Ryszard Zych- Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica, Agnieszka Nowak- Skarbnik oraz Leokadia Ziętarska- Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Stopnicy.

Wartość umowy obejmującej zakres dostawy dla Gminy Stopnica opiewa na kwotę 78 734 zł

w tym:

wartość dofinansowanie UE: 59 050,50 zł;

wkład własny pochodzący z budżetu gminy: 15 746,80 zł;

dotacja celowa z budżetu województwa: 3 936,70 zł.

Firma Galaxy Systemy Informatyczne Sp. z o.o. już na początku lipca dostarczy do 79 szkolnych pracowni objętych projektem prawie 1400 zestawów komputerowych w obudowie zintegrowanej z monitorem (tzw. All-In-One), z najnowszym systemem operacyjnym i oprogramowaniem oraz 64 urządzenia dostępowe (AccesPoint) do sieci Wi-Fi. To sprzęt bardzo szybki, o dużych możliwościach, który na pewno zmieni sposób nauki. Będzie można go wykorzystywać nie tylko na lekcjach informatyki. Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli będzie zdalnie udostępniać interesujące materiały edukacyjne.

Liderem projektu o wartości ponad 4,7 mln zł, dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020, jest samorząd województwa. Gminy wnoszą tylko 25-procentowy wkład własny. Dodatkowo dziś podpisały umowy na dotację celową od samorządu województwa pokrywającą 5% tego wkładu. Jak zapewniał członek Zarządu Województwa Marek Jońca, w kolejnej unijnej perspektywie finansowej planowana jest kontynuacja i rozszerzanie tego programu, bo informatyzacja jest dziś jednym z priorytetów rozwojowych.

Plakat_ePracownie_uproszcz_z_marginesami_1.jpg

Świętokrzyski Piknik Rolniczy

Podsumowanie XVII edycji Ogólnokrajowego Konkursu "Bezpieczne Gospodarstwo Rolne" zorganizowanego przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia...