25 nowoczesnych komputerów trafi do Szkoły Podstawowej w Stopnicy

Dodał: Data: 2018-11-20 08:11:12 (czytane: 1880)

Komputery najnowszej generacji wraz z oprogramowaniem edukacyjnym zostaną zakupione w ramach projektu „Szkolne Pracownie Informatyczne Województwa Świętokrzyskiego”.

Plakat_ePracownie_uproszcz_z_marginesami_1.jpg

W piątek, 16 listopada Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego wręczyła umowy przedstawicielom samorządów, które biorą udział w tym projekcie.

Wszystkie placówki uczestniczące w projekcie otrzymają zestawy komputerowe z obsługą sieci radiowej Wi-Fi, systemem operacyjnym, pakietem biurowym i oprogramowaniem antywirusowym.

W ramach projektu przeszkoleni zostaną również nauczyciele. Szkolenia rozpoczną się 1 grudnia. Projekt przewiduje trzy spotkania po 6 godzin. Mają się one zakończyć 21 grudnia. Realizacja projektu pozwoli na poprawę dostępności do infrastruktury informatycznej. Będzie też narzędziem do wyrównywania różnic w dostępie i w jakości edukacji w województwie świętokrzyskim.

Realizacja projektu współfinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Projekt realizowany jest w partnerstwie kilkudziesięciu jednostek samorządu terytorialnego. Liderem projektu jest Województwo Świętokrzyskie.

Informacja Głównego Lekarza Weterynarii

...