Przypominamy. W niedzielę 30 września, bezpłatne testy w kierunku wykrywania wirusowego zakażenia wątroby typu C (HCV)

Dodał: Data: 2018-09-28 08:01:43 (czytane: 1589)

W dniu 30 września br. (niedziela) w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Stopnicy odbędą się bezpłatne badania dla dzieci i dorosłych w kierunku wykrywania wirusowego zakażenia wątroby typu C (HCV).

Rozpoczęcie badań: 10:00. Akcja skierowana jest wyłącznie dla mieszkańców Miasta i Gminy Stopnica.
Wirusowe zakażenie wątroby typu C jest bardzo ciężką chorobą, która w I fazie przebiega bezobjawowo, dlatego warto poddać się szybkiemu testowi i mieć pewność, że jest się  zdrowym.

Wykwalifikowana kadra buskiego szpitala przeprowadzi badanie, a w przypadku pozytywnego wyniku także leczenie w Oddziale Chorób Zakaźnych. Oddział ten, jako jeden z trzech na terenie województwa Świętokrzyskiego daje możliwość kompleksowej opieki nad pacjentem od rozpoznania do leczenia.

Stopnica_badania_WZW_1.jpg

Ruszył program Czyste Powietrze

Właściciele nieruchomości mogą składać do WFOŚiGW w Kielcach wnioski o dofinansowanie na wymianę kotłów centralnego ogrzewania, termomodernizację...