Kompleks rehabilitacyjno-opiekuńczy w Stopnicy rośnie w oczach

Dodał: Data: 2019-03-15 14:32:37 (czytane: 2882)

Zakończono roboty murowe budynku rehabilitacyjno-opiekuńczego. W piwnicach oraz na parterze trwają prace związane z wykonaniem instalacji wodno-kanalizacyjnej oraz elektrycznej. W najbliższych dniach planowane jest zakończenie robót związanych z montażem więźby dachowej.

Obiekt, którego zakończenie budowy zaplanowane jest na czerwiec 2020 r., powstanie nakładem 6 mln złotych.

Kompleks składał się będzie z trzech modułów:

a) rehabilitacyjnegow którym świadczone będą usługi rehabilitacyjne, obecnie realizowane w budynku ośrodka zdrowia. Sale o łącznej powierzchni blisko 250 m2 wyposażone zostaną w nowoczesne urządzenia do ćwiczeń oraz laseroterapii, ciepłoterapii, światłolecznictwa, elektroterapii, magnetoterapii, terapii ultradźwiękowej,

b)  senioralnego  dedykowanego osobom nieaktywnym zawodowo i emerytom, którzy będą mogli zagospodarować swój wolny czas na spotkania ze znajomymi, ćwiczenia, zabawę, samodoskonalenie, szkolenia, korzystanie z modułu rehabilitacyjnego. Powierzchnia użytkowa 253 m2,

c)  opiekuńczego o powierzchni 590 m2 – przeznaczonego dla osób starszych, których rodzina nie jest w stanie zapewnić opieki. Projektowane jest rozwiązanie w zakresie funkcjonowania modułu opiekuńczego, które ograniczy do niezbędnego minimum koszty związane z korzystaniem z tej formy pomocy.

widok_1.jpg

Zawiadomienie

Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica zaprasza zainteresowane grupy rolników i pszczelarzy do przekazania stanowiska w związku z pracami...