Gmina Stopnica pozyskała kolejne 30 000 zł z rządowego programu Poznaj Polskę na organizację wycieczek dla uczniów Szkoły Podstawowej w Stopnicy

Dodał: Data: 2022-10-11 11:00:49 (czytane: 569)

Ryszard Zych- Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica podpisał porozumienie z Ministrem Edukacji i Nauki na realizację zadań w ramach programu Poznaj Polskę. Gmina Stopnica złożyła 6 wniosków uzyskując maksymalne przysługujące dofinansowanie w wysokości 30 000 zł. Wycieczki zorganizowane zostaną jeszcze w bieżącym roku szkolnym. Ze zorganizowanych wycieczek skorzysta 356 uczniów.

Ze zorganizowanych wycieczek skorzysta 173 uczniów z klas I – III oraz 183 uczniów klas IV – VI.

W ramach realizacji zadania planowana jest organizacja wycieczek podczas których uczniowie z klas IV-VI odwiedzą m.in. Kraków, Wieliczkę,  Muzeum Żup Krakowskich.

Uczniowie klas I-III zobaczą natomiast: Tokarnię (wezmą m. in. udział w warsztatach „Zbudujemy domek mały - czyli, jak budowano domy na dawnej wsi”), Dąb Bartek, Wieliczkę, Kraków (Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, Wawel.

W pierwszym półroczu 2022 r. blisko 350 uczniów Szkoły Podstawowej w Stopnicy, również dzięki dofinansowaniu z programu Poznaj Polskę, odwiedziło m.in. Centrum Nauki Kopernik, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Niepodległości, Muzeum Powstania Warszawskiego, Park Etnograficzny w Tokarni, Muzeum Wsi Kieleckiej, Pomnik przyrody „Dąb Bartek” w Zagnańsku, Święty Krzyż- pobenedyktyński zespół klasztorny, Energetyczne Centrum Nauki w Kielcach.

Poznaj Polskę" - Gmina Kalwaria Zebrzydowska - Portal gov.pl

Kondolencje