Trwa drugi etap sprzedaży węgla dla mieszkańców

Dodał: Data: 2023-01-21 12:07:14 (czytane: 568)

W pierwszym etapie sprzedaży, wszystkim mieszkańcom, którzy złożyli stosowny wniosek i spełniali ustawowy warunek, umożliwiono dokonanie zakupu maksymalnie 1,5 tony węgla. Obecnie rozpoczęliśmy drugi etap sprzedaży i sukcesywnie informujemy telefonicznie mieszkańców o możliwości zakupu węgla po raz kolejny.

Osoby, które nie złożyły wniosku w ubiegłym roku mogą to zrobić teraz w terminie do 28 lutego 2023 r. i zakupić potrzebną ilość węgla, nie więcej jednak niż 3 tony.

Węgiel pochodzi z polskich kopalni, a cena jego sprzedaży wynosi 1900 zł za tonę. Po wystawieniu przez Gminę faktury i dokonaniu przez mieszkańca wpłaty, osobie uprawnionej do zakupu węgla wydane zostanie stosowne poświadczenie, umożliwiające odbiór surowca.

Przypominamy, że zgodnie z przepisami ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych, prawo do zakupu przysługuje tylko osobom uprawnionym do otrzymania tzw. dodatku węglowego, a maksymalna ilość jego zakupu po cenie preferencyjnej, na sezon grzewczy 2022/2023 nie może przekroczyć 3 ton.