Wiadomości - Dla rolnika

Agroenergia - nowy program NFOŚiGW dla rolników

Dodał: Data: 2019-07-22 18:18:41 (czytane: 1543)

Wnioski przyjmowane będą przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w terminie do 20.12.2019 r. lub do wyczerpania alokacji środków.

Nowe źródła ciepła i energii elektrycznej (w tym OZE) wraz z magazynami energii, zmniejszenie zużycia surowców pierwotnych, przedsięwzięcia mające na celu poprawę efektywności energetycznej – na takie projekty rolnicy indywidualni będą mogli otrzymać dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Celem programu jest kompleksowe wsparcie związane z ograniczeniem negatywnego wpływu na środowisko prowadzonych działalności rolniczych, poprzez dofinansowanie inwestycji służących budowaniu samodzielności energetycznej na obszarach wiejskich, co przyczyni się do zwiększenia lokalnego bezpieczeństwa energetycznego oraz m.in. poprawy jakości powietrza.

Przewidziano dwie formy dofinansowania. Na dotacje dla rolników indywidualnych zarezerwowano 80 mln zł, ale jedna dotacja wyniesie maksymalnie 800 tys. zł. Z kolei na pożyczki czeka do rozdysponowania 120 mln zł. Oprocentowanie pożyczki wyniesie: WIBOR 3M + 50 pb, nie mniej niż 2% przy okresie finansowania nie dłuższym niż 15 lat. Kwoty pożyczki będą się wahać między 100 tys. zł a 2 mln zł.

Dotacje wyniosą do 40%, a pożyczki – do 100% kosztów kwalifikowanych.

 

Szczegółowe informacje na stronie www.nfosigw.gov.pl

 

Do wniosku o dofinansowanie konieczne będzie przedłożenie następujących załączników:

 

zal_1_lista_wymaganych_zalacznikow_agroenergia_1.jpg zal_1_lista_wymaganych_zalacznikow_agroenergia_2.jpg

 

 zal_1_lista_wymaganych_zalacznikow_agroenergia_3.jpg

 

 

 

 

Powszechny Spis Rolny

09/01/2020

   więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Komunikat Państwowej Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa

Roślina: Śliwa domowa, Agrofag: Owocówka śliwkóweczka...