Wiadomości - Aktualności

APEL O PRAWIDŁOWE SEGREGOWANIE ODPADÓW

Dodał: Data: 2017-03-06 14:30:36 (czytane: 2486)

W związku z informacjami przekazanymi przez odbiorcę odpadów o niewłaściwym sposobie ich segregowania, przedstawiamy poniżej informację jak prawidłowo gromadzić i segregować odpady komunalne.

 

 Papier.jpg

 WRZUCAMY: gazety, książki, czasopisma, zeszyty, tekturę, czyste torby papierowe, puste pudła tekturowe, ścinki papierowe.
UWAGA!!!  Nie wrzucamy mokrego, zabrudzonego  papieru.
NIE WRZUCAMY: kartonów po mleku i napojach, zatłuszczonego papieru, lakierowanego lub foliowego papieru, tapet, kalki, ręczników i chusteczek jednorazowych, worków po materiałach budowlanych, paragonów, zdjęć.


 szklo.jpg

 WRZUCAMY: szklane butelki, słoiki i szklane pojemniki po art. spożywczych i kosmetykach (szkło opakowaniowe) bez zakrętek.
UWAGA!!!  Opróżniamy szkło z resztek żywności!
NIE WRZUCAMY: szyb, ceramiki, szkła stołowego (np. kieliszków, szklanek), porcelany, fajansu, szkła żaroodpornego, luster, kryształów, żarówek, świetlówek, reflektorów, szyb samochodowych, termometrów i strzykawek,  monitorów i lamp TV, szkła zbrojonego, zniczy i szklanych figurek, zakrętek z butelek bądź słoików.

 

 plastik.jpg

WRZUCAMY: butelki plastikowe typu PET po napojach, opakowania plastikowe po kosmetykach i środkach czystości, worki po mleku, torebki plastikowe i reklamówki, czystą folię aluminiową, puste opakowania plastikowe po produktach spożywczych, opakowania wielomateriałowe (kartony po płynnej żywności np. mleku i sokach), nakrętki z butelek, metalowe zakrętki i kapsle, puste puszki po żywności i napojach, drobny złom, skrzynki plastikowe, doniczki plastikowe.
UWAGA!!!  Przed wyrzuceniem opróżniamy a następnie zgniatamy butelki i pojemniki plastikowe oraz kartony po płynnej żywności.
NIE WRZUCAMY: opakowań i butelek po olejach i smarach, opakowań po środkach chwastobójczych i owadobójczych, brudnych naczyń jednorazowych, styropianu, celofanu, zabrudzonej folii budowlanej, zabrudzonych krwią lub tłuszczem opakowań foliowych, puszek po lakierach, farbach, aerozolach, dużego złomu, baterii, akumulatorów, strzykawek i innych artykułów medycznych, plastikowych zabawek na baterie, plastikowych części samochodowych, obudowy plastikowej ze sprzętu RTV i AGD.
 

zmieszane.jpg

  WRZUCAMY: odpady,  które nie podlegają segregacji tj.: odpady higieniczne (pieluchy, chusteczki), ceramikę, szkło stołowe, artykuły piśmienne, butelki po olejach spożywczych, paragony, zdjęcia, tekstylia oraz resztki jedzenia pochodzenia zwierzęcego.
NIE WRZUCAMY: zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego, opakowań po środkach ochrony roślin, zużytych baterii, puszek po farbach lakierach, opakowania po smarach i olejach samochodowych, świetlówek, akumulatorów, przeterminowanych leków, strzykawek i innych artykułów medycznych, plastikowych zabawek na baterie,  odpadów budowlanych.

Proszę o  przestrzeganie obowiązku związanego z prawidłowym segregowaniem odpadów komunalnych ponieważ ich niedopełnienie może skutkować odmową ich odbioru, co w konsekwencji może wpłynąć na podwyższenie stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi do wysokości 10 zł miesięcznie od osoby.

 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej

XXI nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej odbędzie się w Stopnicy w dniu 7 marca 2017 r. (wtorek) o godz. 9.00 w sali konferencyjnej...