Wiadomości - Aktualności

Bezpłatna pomoc w wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie (obszarowe)

Dodał: Data: 2021-05-04 09:27:15 (czytane: 1020)

Z inicjatywy Ryszarda Zycha- Burmistrza Miasta i Gminy Stopnica, świadczona będzie pomoc w wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie (obszarowe).

Pomoc udzielana będzie przez Pana Mariusza Szcześniaka tel. 41 3779 805, Pana Przemysława Kaczmarczyka tel. 41 3779 806, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym i uzgodnieniu terminu udzielenia pomocy.

Niezbędne do uzupełnienia wniosku będzie posiadanie przez rolnika loginu i hasła do aplikacji e-wniosek, a w przypadku gdy rolnik po raz pierwszy składa wniosek w wersji elektronicznej: numeru ewidencyjnego gospodarstwa, ostatnich ośmiu cyfr numeru rachunku bankowego rolnika, wartości ostatniej płatności otrzymanej z ARiMR w 2020 r. oraz struktury upraw na poszczególnych działkach w 2021r.

Rolnik musi posiadać również odręcznie narysowaną (np. na samodzielnie wykonanych rysunkach) strukturę upraw z danymi dotyczącymi numeru działek oraz powierzchni upraw.

Rolnik jest zobowiązany do poinformowania osoby udzielającej pomocy, iż chce skorzystać z tzw. pomocy dobrostanowej o ile spełnia warunki dla jej otrzymania (poprawa warunków ich utrzymania przez zwiększenie powierzchni bytowej przypadającej na jedno zwierzę (krowę, lochę, tucznika) o co najmniej 20 proc. w stosunku do wymaganej obecnie minimalnej powierzchni lub przez zorganizowanie zwierzętom dostępu do pastwiska czy wybiegu.).

 

Prosimy nie odkładać złożenia wniosku na ostatnią chwilę.

 

Termin składania wniosków upływa 17 czerwca br.

Zapraszamy na wernisaż prac

05/28/2022

  więcej..

Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Stopnicy zaprasza na spektakl

05/29/2022

  więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Ze względu na sytuację epidemiczną, również w tym roku, przyjdzie nam obchodzić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, w bardzo...