Wiadomości - Aktualności

Bezpłatna rehabilitacja i fizykoterapia w Stopnicy

Dodał: Data: 2021-08-13 07:52:25 (czytane: 731)

Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńcze w Stopnicy prowadzone przez Caritas Diecezji Kieleckiej przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Stopnica, na czele z Burmistrzem Ryszardem Zychem, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom społeczności lokalnej, uruchomiło świadczenie usług z zakresu rehabilitacji i fizykoterapii.

Pacjenci mogą korzystać nieodpłatnie (w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia) z proponowanego zakresu usług, wymagane jest jedynie skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu bądź lekarza prowadzącego.

W chwili obecnej realizowane są między innymi następujące zabiegi: jonoforeza, elektrostymulacja, tonoliza, ultradźwięki, magnetronik, galwanizacja, laser. Realizowane są również inne formy usprawniania jak np. masaż klasyczny, ćwiczenia czynne w odciążeniu, ćwiczenia wspomagane.

W najbliższym czasie Gmina Stopnica aby jeszcze bardziej podnieść jakość świadczonych usług planuje wyposażyć sale fizykoterapii w najnowsze urządzenia. Planowane jest również uruchomienie hydroterapii oraz krioterapii.  

            Budowa Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńczego w Stopnicy powstała nakładem 6 milionów złotych pochodzących z budżetu Gminy Stopnica. Budynek został oddany do użytkowania w lipcu 2020 r.

W obiekcie funkcjonują dofinansowane ze środków Unii Europejskiej mieszkania chronione oraz od 1 lipca 2021 r.  Klub Seniora (więcej na: http://umig.stopnica.pl/od-1-lipca-rozpoczyna-dzialalnosc-klub-seniora-w-stopnicy,,2,1,1,15578,n.html ).  

Więcej informacji o zasadach korzystania z usług Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńczego, udziela Pani Wioleta Nieznalska – Koordynator projektu (Caritas Diecezji Kieleckiej)- tel. 883 316 553, mieszkania.stopnica@caritas.pl

Narodowy Powszechny Spis Ludności i Mieszkań

04/01/2021

Trwa Narodowy Powszechny Spis Ludności i Mieszkań więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zapraszamy na Dożynki w Stopnicy

Podczas imprezy będzie możliwość udziału w Spisie Powszechnym oraz zaszczepienia się przeciwko Covid-19....