Wiadomości - Sport

Biegali w Stopnicy (fotoreportaż).

Dodał: MC Data: 2008-06-13 08:12:49 (czytane: 4529)

Ponad 250 zawodników i zawodniczek rywalizowało w V Biegu Ulicznym o Puchar Wójta Gminy Stopnica.

Biegacze startowali w zależności od wieku w 19 grupach dziewcząt i chłopców począwszy od przedszkolaków na seniorach kończąc na dystansach od 100 metrów do 1400 metrów w obrębie ulic okalających stopnicki rynek..
W tegorocznej edycji biegów najstarszym zawodnikiem był Janusz Pochopień ze Stopnicy, który pomimo upału dzielnie przemierzył całą trasę plasując się na trzeciej pozycji w kategorii open (biegacze w wieku 36 lat i więcej).
Od początku organizacji tego sportowego spotkania przygotowywali go i prowadzili nauczyciele szkoły podstawowej, gimnazjum i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Stopnicy.

Sędzią głównym i spikerem tegorocznych zawodów był Andrzej Banach dyrektor SP Stopnica, sędzią technicznym Artur Pałys dyrektor ZSP w Stopnicy.
Honory gospodarza imprezy pełnił wicewójt Jan Stachurski.
W poszczególnych grupach zwyciężyli:
Gr I – przedszkolaki (dziewczęta): 1 Katarzyna Czapla, 2. Edyta Majcherczak, 3. Natalia Sagan wszystkie ze Stopnicy
Gr. II – przedszkolaki (chłopcy): 1. Kacper Rogoziński (Stopnica), 2. Maciej Kardynał (Mietel), 3. Patryk Paluch (Czyżów)
Gr. III – klasy I – II SP (dziewczęta): 1. Karolina Gałka (Zborów), 2. Karolina Augustyn, 3. Martyna Basa (obie Stopnica)
Gr. IV – klasy I – II SP (chłopcy): 1. Kamil Milewicz (Gnojno), 2. Dawid Wieczorek, 3. Adam Cichoń (obaj Stopnica)
Gr. V – klasy III – IV SP (dziewczęta): 1. Anna Banaś (Gnojno), 2. Dominika Tometczak (Stopnica), 3. Anna Makowska (Gnojno)
Gr. VI klasy III – IV SP (chłopcy): 1. Patryk Mazur (Czyżów), 2. Dominik Stępień (Gnojno), 3. Łukasz Balicki (Tuczępy)
Gr. VII – klasy V – VI SP (dziewczęta): 1. Justyna Sztuk (Szczaworyż), 2. Klaudia Jałocha (SP Nr 2 Busko), 3. Eliza Kucharska (SP Nr 2 Pińczów)
Gr. VIII klasy V – VI SP (chłopcy): 1. Damian Sator (SP Nr 3 Busko), 2. Dominik Kulis (Stopnica), 3. Hubert Kubasik (Niziny)
Gr. IX klasy I gimnazjum (dziewczęta): 1. Sylwia Grzesik (Gnojno), 2. Karolina Marzec (Solec Zdrój), 3. Marta Marzec (Stopnica)
Gr. X – klasy I gimnazjum (chłopcy): 1. Marek Sator (gimn. Busko), 2. Daniel Banasik, 3. Kamil Segda (obaj Gnojno)
Gr. XI – klasy II gimnazjum (dziewczęta): 1. Ewelina Kucharska (Pińczów), 2 Anna Skorupa (Oleśnica), 3. Iwona Zawierucha (Gnojno)
Gr. XII – klasy II gimnazjum (chłopcy): 1. Daniel Kowal , 2. Adrian Segda, 3. Mateusz Janik – wszyscy Gnojno
Gr. XIII – klasy III gimnazjum (dziewczęta): 1. Ewa Domańska,  2. Agnieszka Wesołowska (obie Gnojno), 3. Paulina Wróbel (Stopnica)
Gr. XIV – klasy III gimnazjum (chłopcy): 1. Piotr Stachurski, 2. Paweł Stachurski (obaj Jarosławice), 3. Kamil Płonka (Gnojno)
Gr. XV – szkoły ponadgimnazjalne (dziewczęta): 1. Milena Rudnik, 2. Anna Robak (Z S P  Stopnica)
Gr. XVI – szkoły ponadgimnazjalne (chłopcy): 1. Dariusz Wojtycha (ZSZ Staszów), 2. Konrad Kucharski (ZSZ Pińczów), 3. Damian Mazur (ZSP Stopnica)
Gr. XVII amatorzy do 35 roku życia: 1. Rafał Krzemień (Wieliczka), 2. Jacek Ćwik, 3. Mariusz Sztorc (obaj Stopnica)
Gr. XX – open (mężczyźni) 36 lat i więcej: 1. Zdzisław Perepiczko (Busko), 2. Kazimierz Kalinowski (Kraków), 3. Janusz Pochopień (Stopnica)

Robert Gwóźdź

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Stopnicka Majówka 2008 – dzień pierwszy (fotoreportaż)

Pierwszy dzień majówki stopnickiej za nami....