Wiadomości - Aktualności

Budowa kaplicy na cmentarzu w Stopnicy przebiega szybciej niż oczekiwano

Dodał: Data: 2017-04-18 13:21:26 (czytane: 788)

Roboty symbolicznie rozpoczęte zostały przez pomysłodawców budowy.

 

Kaplica_205.jpg 

 

Budowa kaplicy wraz z domem przedpogrzebowym to inwestycja, która została zainicjowana przez Burmistrza Ryszarda Zycha i uzyskała akceptację Rady Miejskiej w Stopnicy, wyrażoną stosowną uchwałą. Inwestycja cieszy się poparciem księdza proboszcza Janusza Rydzeka, który przekazał grunt pod budowę.

 Kaplica_290.jpg 


Wykonane zostały roboty ziemne związane z wykopami oraz posadowieniem fundamentów.

Zakończono roboty związane ze wznoszeniem ścian zewnętrznych i wewnętrznych kaplicy głównej oraz pomieszczeń technologicznych, związanych z funkcją domu przedpogrzebowego.

Obecnie prowadzone są roboty polegające na układaniu stropu nad technologiczną częścią kaplicy i wykonaniu instalacji wodno- kanalizacyjnej.

 

DSC_0284_1.JPG
 

 

Realizacja inwestycji spotkała się z dużą aprobatą mieszkańców, którzy podkreślają iż budowa kaplicy na cmentarzu jest bardzo potrzebna, biorąc pod uwagę dużą odległość cmentarza od świątyń, w których sprawowane jest ostatnie pożegnanie.   

Sezon letni czas zacząć- zapraszamy na basen w Stopnicy

06/24/2017

W dniu 24 czerwca 2017r. (sobota) działalność w nowym sezonie rozpocznie basen miejski w Stopnicy. Z obiektu można korzystać codziennie w godzinach od 11:00 do 20:00. więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Świąteczne Życzenia

Z okazji Świąt Wielkanocnych Życzymy wszystkim mieszkańcom Gminy i gościom zdrowia, wszelkiej pomyślności, radości, uśmiechu, smacznego...