Wiadomości - Aktualności

Budowa kaplicy na cmentarzu w Stopnicy przebiega szybciej niż oczekiwano

Dodał: Data: 2017-04-18 13:21:26 (czytane: 1933)

Roboty symbolicznie rozpoczęte zostały przez pomysłodawców budowy.

 

Kaplica_205.jpg 

 

Budowa kaplicy wraz z domem przedpogrzebowym to inwestycja, która została zainicjowana przez Burmistrza Ryszarda Zycha i uzyskała akceptację Rady Miejskiej w Stopnicy, wyrażoną stosowną uchwałą. Inwestycja cieszy się poparciem księdza proboszcza Janusza Rydzka, który przekazał grunt pod budowę.

 Kaplica_290.jpg 


Wykonane zostały roboty ziemne związane z wykopami oraz posadowieniem fundamentów.

Zakończono roboty związane ze wznoszeniem ścian zewnętrznych i wewnętrznych kaplicy głównej oraz pomieszczeń technologicznych, związanych z funkcją domu przedpogrzebowego.

Obecnie prowadzone są roboty polegające na układaniu stropu nad technologiczną częścią kaplicy i wykonaniu instalacji wodno- kanalizacyjnej.

 

DSC_0284_1.JPG
 

 

Realizacja inwestycji spotkała się z dużą aprobatą mieszkańców, którzy podkreślają iż budowa kaplicy na cmentarzu jest bardzo potrzebna, biorąc pod uwagę dużą odległość cmentarza od świątyń, w których sprawowane jest ostatnie pożegnanie.   

Ginące rzemiosło i taniec dworski

11/18/2017

Gminne Centrum Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Stopnicy zapraszają mieszkańców Miasta i Gminy Stopnica w wieku od 10 roku życia na cykliczne warsztaty ,,Ginące rzemiosło i taniec dworski’’ więcej..

Zapraszamy na lodowisko miejskie w Stopnicy

01/01/2018

Od 26 grudnia br. oddane zostanie do Państwa dyspozycji lodowisko o wymiarach 40 x 20 m. Osoby nieposiadające łyżew będą mogły skorzystać z ponad 100 par, które stanowią wyposażenie lodowiska. więcej..

Ferie zimowe w MGCK w Stopnicy

02/12/2018

Program ferii zimowych organizowanych przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Stopnicy dla dzieci i młodzieży z terenu Miasta i Gminy Stopnica więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Świąteczne Życzenia

Z okazji Świąt Wielkanocnych Życzymy wszystkim mieszkańcom Gminy i gościom zdrowia, wszelkiej pomyślności, radości, uśmiechu, smacznego...