Wiadomości - Aktualności

Budynek przedszkola nabiera barw

Dodał: Data: 2018-04-20 14:36:38 (czytane: 1077)

Budowa budynku przedszkola wkracza w decydującą fazę. Wykonano 12 odwiertów pionowych w gruncie na głębokość 100 m do zainstalowania wymienników ciepła. Dzięki temu ogrzewanie budynku oraz CWU w znacznej części pochodzić będzie od pompy ciepła o mocy niemal 50 kW.

1013_Tablice_Stopnica_120x80.jpg

DSC_0241.JPG

W każdym pomieszczeniu przedszkola wykonane zostało ogrzewanie podłogowe oraz wylewki. Budynek został przykryty blachodachówką, a elewacje z każdym dniem „nabierają kolorów”. Na ukończeniu są roboty instalacyjne branży sanitarnej oraz instalacji słaboprądowych. Do wykonania wewnątrz budynku pozostaje wykończenie ścian i podłóg, a na zewnątrz roboty w zakresie utwardzenia terenu wokół obiektu.

DSC_0245.JPG

Wkrótce rozpocznie się również proces wyposażania przedszkola w meble, sprzęt komputerowy, multimedialny, pomoce dydaktyczne. Wyposażona zostanie również kuchnia do której planuje się zakup m.in.: kuchni gazowej, bemarów jezdnych, chłodziarko- zamrażalek, zmywarki, szaf, stołów oraz innych urządzeń niezbędnych do funkcjonowania kuchni w przedszkolu.    

DSC_0254_1.JPG 

Wartość robót budowlanych wynosi 3,8 mln złotych. Budowa przedszkola będzie możliwa dzięki uzyskaniu przez Gminę Stopnica dofinansowania w wysokości 2,5 mln złotych ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Planowany termin zakończenia robót budowlanych określony został na czerwiec 2018 r.

DSC_0262.JPG 

Przedszkole wybudowane zostanie w sąsiedztwie istniejących szkół przy ulicy Kazimierza Wielkiego w miejscu zacisznym i bezpiecznym zapewniającym komfort dzieciom oraz rodzicom. 

DSC_0263_1.JPG

Budynek został zaprojektowany według najwyższych standardów jakościowych z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii wpływających na optymalizację funkcjonalności budynku. Pomieszczenia w przedszkolu posiadać będą ogrzewanie podłogowe oraz objęte będą monitoringiem wizyjnym, co z całą pewnością zapewni dzieciom oraz rodzicom poczucie pełnego komfortu i bezpieczeństwa. Podział przedszkola obejmować będzie strefy: edukacyjną, rekreacyjno-sportową, kuchenną oraz techniczno- gospodarczą. Funkcjonujące w ramach obiektu instalacje wykorzystywać będą odnawialne źródła energii (ogrzewanie wody użytkowej wspierane będzie instalacją solarną zainstalowaną na dachu budynku, centralne ogrzewanie wspierane będzie pompą ciepła), budynek posiadał będzie również instalacje teletechniczne i multimedialne, system monitoringu oraz system nagłośnienia w każdej sali.

Funkcjonowanie przedszkola w roku szkolnym 2018/2019 współfinansowane będzie ze środków Unii Europejskiej.

Dofinansowanie pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość projektu wynosi blisko 700 000 zł, z czego dofinansowanie wynosi ok. 600 000 zł.

W ramach realizacji projektu sfinansowane zostaną nie tylko koszty związane z prowadzeniem zajęć przedszkolnych, ale również dodatkowych, z zakresu języka angielskiego, karate, tańca, zajęcia logopedyczne i kulinarne. Każdy z siedmiu oddziałów zostanie wyposażony w meble, komputery, tablice interaktywne, projektory multimedialne, telewizory.  

Od 16 grudnia zapraszamy na lodowisko miejskie w Stopnicy

12/16/2018

Zapraszamy do korzystania z lodowiska o wymiarach 40 x 20 m. Osoby nieposiadające łyżew będą mogły skorzystać z ponad 100 par, które stanowią wyposażenie lodowiska. więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Komunikat Naczelnika Urzędu Skarbowego w Busku-Zdroju

W związku z kolejną akcją składania zeznań podatkowych Naczelnik Urzędu Skarbowego w Busku-Zdroju przypomina o terminie do złożenia...