Wiadomości - Aktualności

Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica wyróżniony Odznaką Honorową Województwa Świętokrzyskiego

Dodał: Data: 2017-01-05 12:17:00 (czytane: 1214)

W tegorocznej edycji Odznaki Honorowej Województwa Świętokrzyskiego odznaczony został Ryszard Zych- Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica.

Podczas XXIX sesji Sejmiku, która odbyła się 29 grudnia 2016 roku w Filharmonii Świętokrzyskiej, odznaczenia wręczyli Marszałek Województwa Adam Jarubas oraz przewodniczący Sejmiku Województwa Arkadiusz Bąk.

Jak podkreśliła kapituła, podczas sprawowania funkcji Wójta Gminy, obecnie Burmistrza Miasta i Gminy Stopnica, nastąpił intensywny rozwój gminy. 

Zrealizowano szereg inwestycji, zwłaszcza w zakresie rozwoju infrastruktury technicznej, ale też oświatowej, sportowej, rekreacyjnej i kulturalnej. Ukoronowaniem jego starań było w 2015 roku odzyskanie przez Stopnicę praw miejskich.

Szczególnie intensywny dla rozwoju okres przypadł na lata członkostwa Polski w Unii Europejskiej, podczas którego zrealizowano projekty o łącznej wartości ponad 62 mln złotych. Aktywna polityka inwestycyjna prowadzona przez Burmistrza znalazła swoje odzwierciedlenie w rankingach, sytuujących Gminę Stopnica na czołowych miejscach w regionie oraz kraju.  

W opinii Burmistrza, realizacja tak wielu inwestycji była możliwa dzięki wyrozumiałości społeczności lokalnej oraz współpracy z mieszkańcami w celu zwiększenia komfortu życia na obszarze Miasta i Gminy Stopnica.   

Otrzymane odznaczenie Burmistrz kieruje na ręce mieszkańców, radnych oraz sołtysów Miasta i Gminy Stopnica życząc dalszej współpracy dla rozwoju Naszej „małej ojczyzny”.

O przyznanie Odznaki Ryszardowi Zychowi wnioskował Związek Miast i Gmin Regionu Świętokrzyskiego.

Nagroda stanowi wyraz uznania za dynamiczny i zrównoważony rozwój Gminy Stopnica i regionu.

3_1.JPG

6_1.JPG

Źródło: UMWŚ

Majówka Stopnicka 2018

05/26/2018

Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica, Rada Miejska oraz Miejsko Gminne Centrum Kultury w Stopnicy zapraszają na Majówkę Stopnicką. W dniach 26-27 maja 2018 r. na kompleksie szkolno-sportowym przy ulicy Kazimierza Wielkiego w Stopnicy odbędzie się impreza plenerowa pod nazwą Majówka Stopnicka 2018. Wstęp wolny. Imprezę uświetni czeski LUNAPARK! Zapraszamy serdecznie. więcej..

Dzień Dziecka

06/01/2018

Miejsko - Gminne Centrum Kultury oraz Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna zapraszają na Dzień Dziecka więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Apel do hodowców drobiu

Apel do hodowców drobiu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Głównego Lekarza Weterynarii...