Wiadomości - Aktualności

Dobiega końca budowa windy w Ośrodku Zdrowia w Stopnicy

Dodał: Data: 2018-10-03 14:44:21 (czytane: 748)

Nakładem 200 000 zł wybudowana została winda osobowa przy budynku Ośrodka Zdrowia w Stopnicy. Winda oddana zostanie do użytkowania w październiku 2018 r. po uzyskaniu stosownych pozwoleń.

Funkcjonowanie windy stanowić będzie udogodnienie dla osób starszych oraz niepełnosprawnych w dostępie do usług medycznych świadczonych przez ośrodek zdrowia.

 

DSC_07622.JPG

Kolejną inwestycją z dziedziny ochrony zdrowia jest budowa kompleksu opiekuńczo- rehabilitacyjnego w sąsiedztwie ośrodka zdrowia. Budowa obiektu przebiega zgodnie z planem.

DSC_0563.JPG

Kompleks składał się będzie z trzech modułów:

a) rehabilitacyjnego- w którym świadczone będą usługi rehabilitacyjne, obecnie realizowane w budynku ośrodka zdrowia. Sale o łącznej powierzchni blisko 250 m2 wyposażone zostaną w nowoczesne urządzenia do ćwiczeń oraz laseroterapii, ciepłoterapii, światłolecznictwa, elektroterapii, magnetoterapii, terapii ultradźwiękowej.

b) senioralnego- dedykowanego osobom nieaktywnym zawodowo i emerytom, którzy będą mogli zagospodarować swój wolny czas na spotkania ze znajomymi, ćwiczenia, zabawę, samodoskonalenie, szkolenia, korzystanie z modułu rehabilitacyjnego. Powierzchnia użytkowa 253 m2.

c) opiekuńczego o powierzchni 590 m2- przeznaczonego dla osób starszych, których rodzina nie jest w stanie zapewnić opieki. Projektowane jest rozwiązanie w zakresie funkcjonowania modułu opiekuńczego, które ograniczy do niezbędnego minimum koszty związane z korzystaniem z tej formy pomocy.

 

 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

XV Międzygminny Bieg o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stopnica

Burmistrz, Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Stopnicy oraz Zespół Szkolno - Przedszkolny w Stopnicy zapraszają mieszkańców Miasta...