Wiadomości - Aktualności

Dzieci z gminy Stopnica w nowoczesnym przedszkolu (nowa fotorelacja)

Dodał: Mariusz Data: 2018-09-19 12:35:26 (czytane: 2251)

Marszałek Adam Jarubas wziął udział w uroczystym otwarciu przedszkola w Stopnicy.

Gmina na budowę placówki otrzymała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na 2014 - 2020.

 

W Stopnicy miała miejsce rozbudowa infrastruktury edukacyjnej poprzez budowę przedszkola. Całkowity koszt projektu wyniósł 3,8 mln złotych, z czego ponad 65% stanowiło dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014 - 2020.

otwarcie_przedszkola_www.jpg 

 

 - Cieszę się, że Stopnica potrafi korzystać ze wszystkich możliwości pozyskania środków zewnętrznych. Otrzymaliście na ten cel 2,5 mln złotych i właśnie po to weszliśmy do Unii Europejskiej by móc sięgać po te pieniądze i inwestować je w ludzi, młodzież i dzieci - powiedział marszałek województwa świętokrzyskiego, Adam Jarubas.

 Projekt zakładał budowę od podstaw 7 oddziałów przedszkola, do którego będzie mogło uczęszczać max. 175 dzieci. Pow. użytkowa budynku to 930 m2.

Przy każdej sali zaprojektowano łazienkę i WC. W przedszkolu powstała kuchnia rozdzielcza do wydawania posiłków. Obiekt przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych: pochylnia zewnętrzna przy głównym wejściu do budynku oraz podnośnik schodowy o krzywoliniowym torze jazdy łączy obie kondygnacje. Budynek wyposażony jest w OZE - pompy ciepła do wspomagania systemu c.o. oraz kolektory słoneczne do uzyskiwania ciepłej wody użytkowej.

Wykonano również instalacje teletechniczne: oddymianie klatki schodowej, nagłośnienie w salach zajęć, sygnalizację włamania, telewizję dozorową, telefoniczno- komputerową, indywidualne przywołanie głosowe do sal zajęć.

- To wyjątkowe przedszkole, każda sala jest trochę inna, ale każda ma bajkowy, wyjątkowy charakter. Mam nadzieję, że nauka tu będzie dla was wspaniałą przygodą, okresem pobudzania aspiracji i będziecie ją miło wspominać w dorosłym życiu - powiedział marszałek Jarubas do dzieci.

 

Źródło: www.swietokrzyskie.pro

 O przebiegu uroczystości można również przeczytać na stronie internetowej Echa Dnia.

 

 otwarcie_przedszkola_1_www.jpg

 otwarcie_przedszkola_2_www.jpg

 otwarcie_przedszkola_3_www.jpg

  

Zdjęć w galerii: 74
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Kondolencje

...