Wiadomości - Aktualności

Dzień Czarnego Kota w Przedszkolu (fotogaleria)

Dodał: Data: 2019-11-22 10:38:43 (czytane: 599)

Niektórzy mówią, że przynoszą one pecha. Są puszyste, mięciutkie, mruczą i miauczą. Bywają rasowe, salonowe, a nawet bezdomne. O kim mowa? O kotach oczywiście! W piątek 15 listopada dzieci z przedszkola w Stopnicy obchodziły Dzień Czarnego Kota.

Zaraz po śniadaniu dzieci i panie przebrane za czarne koty znalazły na dywanie list od kota Bonifacego, w którym otrzymały wskazówki gdzie znajdują się kolejne listy. Z wielkim zaciekawieniem odkrywały nowe kocie korespondencje, a w nich zadania do wykonania dla przedszkolaków, za które poprawnie wykonane grupa otrzymywała punkt- kocią łapkę. Przedszkolaki naśladowały kocie odgłosy, piły mleko z talerzyków, rozwiązywały kocie rebusy, układały kocie „memory” i uprawiały kocią gimnastykę. W chwilach odpoczynku kolorowały swoich puszystych ulubieńców.


Maluchy z wszystkich grup bawiły się przy muzyce Mały kotek Staś, Wskoczył kot na płot, Wlazł kotek na płotek, Gimnastyka kocich łapek i „myły się” przy Piosence kąpielowej. Nie obyło się również bez ulubionej zabawy Uciekaj myszko do dziury, bo cię tam złapie kot bury…, a na dowód, że koty „chodzą swoimi drogami”, dzieci-koty przechodziły przez tunel.

Ten dzień był pełen wrażeń, wszystkie dzieci i panie z naszego przedszkola wspaniale się bawiły, a oglądając wspólne zdjęcia  na pewno długo będą o nim pamiętać.

Fotogaleria- http://www.spstopnica.pl/?p=galeria&id=373

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Edukacja ekologiczna dzieci ze Szkoły Podstawowej w Stopnicy (fotogaleria)

W dzisiejszym świecie bardzo dużo i dobitnie mówi się o ekologii. To od każdego z nas zależy czy przyczynimy się do dalszej degradacji...