Wiadomości - Aktualności

Gmina Stopnica pozyskała ponad 2,6 mln zł na budowę kanalizacji w Szczytnikach

Dodał: Data: 2020-01-28 08:13:55 (czytane: 1627)

W dniu 27 stycznia 2020 r. Ryszard Zych- Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica przy kontrasygnacie Skarbnika Agnieszki Nowak, podpisał umowę o dofinansowanie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

umowa_Szczytniki.JPG

Fot. Piotr Kwaśniewski / Radio Kielce

Dofinansowanie udzielone zostało w formie preferencyjnej pożyczki, która zgodnie z założeniami programu podlega umorzeniu do 50 % jej wartości. Rada Miejska w Stopnicy jednogłośnie opowiedziała się za przyjęciem dofinansowania. 

Realizacja inwestycji obejmuje budowę ponad 6 kilometrów sieci kanalizacji sanitarnej do której przyłączonych zostanie ponad 50 nieruchomości (ok. 150 mieszkańców). Planowany okres realizacji inwestycji: 09.2020-10.2021 r.

W następnych latach planowana jest budowa kanalizacji sanitarnej w kolejnych miejscowościach, co uzależnione jest jednak od dostępności środków ze źródeł zewnętrznych- Unii Europejskiej, budżetu państwa.

Szczytniki_aglo.JPG 

Rozpoczynamy działalność Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie

06/25/2022

Rozpoczynamy działalność Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zajęcia rekreacyjno-sportowe w hali sportowej

Podczas ferii zimowych w 2020 r. w hali sportowej ZSP w Stopnicy, odbędą się zajęcia rekreacyjno-sportowe dla dzieci i młodzieży...