Wiadomości - Aktualności

Gmina Stopnica wyposaży Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńcze w Stopnicy w specjalistyczny sprzęt do rehabilitacji, fizjoterapii i fizykoterapii

Dodał: Data: 2021-11-19 12:25:50 (czytane: 336)

Ryszard Zych- Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica podpisał umowę o wartości blisko 180 000 zł z Przedsiębiorstwem Handlowo-Usługowym TECHNOMEX na realizację zamówienia.

Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńcze w Stopnicy prowadzone przez Caritas Diecezji Kieleckiej przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Stopnica, na czele z Burmistrzem Ryszardem Zychem, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom społeczności lokalnej, uruchomiło świadczenie usług z zakresu rehabilitacji i fizykoterapii.

W ramach zamówienia dostarczone zostaną między innymi następujące urządzenia: wanna do kąpieli wirowej kończyn górnych i dolnych, aparat do krioterapii punktowej, wielofunkcyjny aparat do fizykoterapii, wanna do masażu podwodnego i kąpieli elektrycznych, urządzenie do diatermii krótkofalowej (aparat generujący pole magnetyczne wysokiej częstotliwości), aparat wytwarzający impulsowe pole elektromagnetyczne niskiej częstotliwości, urządzenie do naświetlania promieniowaniem widzialnym, laser ze skanerem,  laser punktowy, aparat do masażu limfatycznego, masażer mechaniczny, stół i maty rehabilitacyjne, rotory zespolone, wyposażenie do kabiny UGUL, platforma równoważna, zestaw rehabilitacyjny, cykloergometr.

Z w/w wyposażenia nieodpłatnie (w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia) będą mogli korzystać pacjenci posiadający skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu bądź lekarza prowadzącego.

W chwili obecnej wykonywane są między innymi następujące zabiegi: jonoforeza, elektrostymulacja, tonoliza, ultradźwięki, magnetronik, galwanizacja, laser. Realizowane są również inne formy usprawniania jak np. masaż klasyczny, ćwiczenia czynne w odciążeniu, ćwiczenia wspomagane.

            Budowa Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńczego w Stopnicy powstała nakładem 6 milionów złotych pochodzących z budżetu Gminy Stopnica. Budynek został oddany do użytkowania w lipcu 2020 r.

W obiekcie funkcjonują dofinansowane ze środków Unii Europejskiej mieszkania chronione oraz od 1 lipca 2021 r.  Klub Seniora.  

Więcej informacji o zasadach korzystania z usług Centrum Rehabilitacyjno-Opiekuńczego, udziela Pani Wioleta Nieznalska – Koordynator projektu (Caritas Diecezji Kieleckiej)- tel. 883 316 553, mieszkania.stopnica@caritas.pl

 

Sobota z Książką w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Stopnicy

12/04/2021

Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Stopnicy oraz KGW "Strzałkowianki" zapraszają. więcej..

Koncert

12/05/2021

Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Stopnicy zaprasza na koncert. więcej..