Wiadomości - Aktualności

Informacja dla osób powracających z miejsc zarażonych koronawirusem

Dodał: Data: 2020-03-13 15:05:00 (czytane: 1499)

Uprzejmie informujmy, że osoby wracające z zagranicy z miejsc tzw. zarażonych, powinny niezwłocznie zadzwonić do Sanepidu. Osoby bez objawów gorączki i złego samopoczucia będą podlegały kwarantannie 14 dniowej i będą one na ogół przebywały w miejscu zamieszkania. W razie gorączki, osoba taka również powinna się skontaktować z Sanepidem, taka osoba może zostać odesłana do szpitala.

W odpowiedzi na doniesienia medialne o nieodpowiedzialnym zachowaniu osób, które w ostatnim czasie wróciły z zagranicy, w tym między innymi z państw w których stwierdzono liczne przypadki zachorowań na koronawirusa, apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do zaleceń Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. 

Lekkomyślne i nieodpowiedzialne zachowanie osób, które powróciły z zakażonych obszarów, głównie z Włoch, stanowi zagrożenie zarówno dla zdrowia i życia tychże osób, ich najbliższych oraz całego społeczeństwa.

Nie stosowanie się do zaleceń służb sanitarno-epidemiologicznych w zakresie poddania się kwarantannie, a przez to narażanie na utratę zdrowia innych, podlega odpowiedzialności karnej i cywilnej.

W związku z powyższym apelujemy do osób, które w ostatnim czasie wróciły z zagranicy o odpowiedzialne zachowanie, poddanie się kwarantannie oraz ograniczenie do niezbędnego minimum wszelkiej aktywności, w tym kontaktów (jakiejkolwiek styczności) z innymi osobami.

Zobacz

Unable to connect to database