Wiadomości - Aktualności

Informacja w sprawie transportu do punktu szczepień w Stopnicy

Dodał: Data: 2021-01-15 13:55:08 (czytane: 361)

W związku z realizacją Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19, Gmina Stopnica uruchomiła telefon kontaktowy, pod którym mieszkańcy Gminy Stopnica, którzy mają trudności w samodzielnym dotarciu do punktu szczepień w Stopnicy będą mogli zamawiać bezpłatny transport.

Z transportu (dowozu) do punktu szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 będą mogły skorzystać wyłącznie osoby spełniające następujące warunki, określone przez administrację rządową:

a) osoby niepełnosprawne, tj. posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami; lub

b) osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień.

Bezpłatny transport obejmuje zatem, osoby nieposiadające środka transportu, mieszkające samotnie, którym nie może pomóc w transporcie rodzina.

Zapotrzebowanie na transport można zgłaszać pod numer telefonu: 514 102 519.

Telefon będzie czynny w godzinach pracy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stopnicy, tj.: od poniedziałku do piątku w godz. od 7:00 - 15:00.

Konieczność dowozu do punktu szczepienia można również zgłosić podczas rejestracji telefonicznej prowadzonej przez Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej MEDICA po określeniu daty i godziny szczepienia.

Zgłoszeń należy dokonywać z odpowiednim wyprzedzeniem (przynajmniej dwudniowym).

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Szczegółowe zasady rejestracji na szczepienia przeciwko COVID-19

Na obszarze Gminy Stopnica, szczepienia wykonywane będą w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej MEDICA (ośrodku zdrowia) w Stopnicy....