Wiadomości - Aktualności

Kolejna stulatka w gminie Stopnica

Dodał: Data: 2017-09-12 08:50:55 (czytane: 1280)

Pani Leokadia Bartos z domu Grabowska mieszkająca w Dziesławicach, uroczyście obchodziła setne urodziny.

W dniu 8 września br. Ryszard Zych- Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica wraz z Przewodniczącą Rady Miejskiej, mieli przyjemność złożyć w imieniu własnym oraz mieszkańców, życzenia kolejnych stu lat życia Szanownej Jubilatce.

Urodzona 10 września 1917r. w Białoborzu po ślubie z Janem Bartosem, założyli w Dziesławicach  swój własny, rodzinny dom na ojcowiźnie Pana Jana, obchodząc wspólnie „Złote Gody”- 50-lat pożycia małżeńskiego. Mąż Pani Leokadii zmarł w wieku 86 lat w  1996r. Mieli jednego syna Stefana, który założył swoją rodzinę z poślubioną Kazimierą. Pan Stefan zmarł w 2001r. i dziś nasza jubilatka jest pod opieką synowej i wnuczki Anny. Ogromną radość sprawiają babci prawnukowie Maciej, Maria, Michał, Zuzanna, Wojciech, Mikołaj. To oni są jej oczkiem w głowie, a szczególnie dwoje z nich, z którymi mieszka tu w Dziesławicach- Wojtek i Mikołaj.  Jubilatka jest osobą komunikatywną, sprawną fizycznie, żywo reagującą na otoczenie. Jak mówili podczas uroczystości domownicy, Pani Leokadia nie przejmowała się drobnymi kłopotami, jakie niosło codzienne życie. Pokornie przyjmowała nawet te najcięższe dla niej ciosy, jakimi były odejście męża i syna.

Burmistrz wręczył Jubilatce kosz kwiatów, składający się oczywiście ze stu róż, pamiątkowy grawerton z najlepszymi życzeniami, oraz specjalne listy gratulacyjne wystosowane przez Beatę Szydło- Prezes Rady Ministrów i Agatę Wojtyszek- Wojewoda Świętokrzyski.

Serdecznie gratulujemy i życzymy zdrowia, szczęścia i wszelkiej pomyślności!

Stulatka_z_Dzieslawic_1.jpg 

stulatka_z_Dzieslawiec_2.jpg

 


Sezon letni czas zacząć- zapraszamy na basen w Stopnicy

06/23/2018

więcej..

Zajęcia wakacyjne

07/02/2018

Miejsko - Gminne Centrum Kultury oraz Miejsko - Gminna Biblioteka Publiczna na zapraszają dzieci i młodzież z terenu Miasta i Gminy Stopnica na popołudniowe zajęcia wakacyjne. więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Pomoc dla producentów drzew i krzewów owocowych oraz truskawek, którzy zostali poszkodowani w wyniku wiosennych przymrozków 2017 r.

Od 13 września wnioski o pomoc mogą składać producenci drzew i krzewów owocowych oraz truskawek, poszkodowani w wyniku wiosennych...