Wiadomości - Aktualności

Mateusz Wróbel Mistrzem Polski

Dodał: PatrykL Data: 2016-02-16 14:27:51 (czytane: 6167)

Mateusz Wróbel, uczeń Gimnazjum w Stopnicy, zawodnik zespołu Słoneczko Busko- Zdrój zdobył złoty medal juniorów młodszych w biegu na 300 metrów podczas halowych mistrzostw Polski rozgrywanych w Spale.

Mateusz Wróbel był faworytem, ale niewiele brakowało, by medali w ogóle nie zdobył. Po wyjściu z bloku zatrzymał się, myśląc, że jest falstart. Dopiero jak go rywale zaczęli wyprzedzać, to ruszył do biegu. Szybko ich jednak wyprzedził, ale kosztowało go to sporo sił i na finiszu zaczął go dochodzić Antoni Walicki (ALKS PWSZ Gorzów Wielkopolski). Wygrał z czasem 35,41. Walicki był słabszy o cztery setne sekundy.

Gdyby nie "przygoda" Mateusza na starcie, to miałby szansę poprawić rekord Polski juniorów, który wynosi 34,69. Sobotnie eliminacje zawodnik Słoneczka Buska Zdrój pobiegł bowiem w czasie - 34,79, zdecydowanie poprawiając rekord województwa.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW

Zdjęcia: Janusz Kędracki

Zapraszamy do korzystania z Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie

06/25/2022

Zapraszamy do korzystania z Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie więcej..