Wiadomości - Aktualności

Ministerstwo Zdrowia radzi jak samodzielnie uszyć maseczkę

Dodał: Data: 2020-05-04 07:31:29 (czytane: 218)

Ministerstwo_Zdrowia_radzi_jak_samodzielnie_uszyc_maseczke1.jpg

Ministerstwo_Zdrowia_radzi_jak_samodzielnie_uszyc_maseczke2.jpg

 UWAGA: PROSIMY ODKAZIĆ MASECZKĘ PRZED PIERWSZYM UŻYCIEM. 

Jednocześnie przypominamy, że Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica Ryszard Zych podjął decyzję o zakupie materiałów niezbędnych do uszycia bawełnianych maseczek wielokrotnego użytku.

Maseczki ochronne to obecnie towar mocno deficytowy, pierwszeństwo w ich zakupie posiadają jednostki z sektora opieki medycznej. Obecne na rynku maseczki, których zakup dostępny jest na przykład w internecie, to zazwyczaj maseczki jednorazowe lub wielokrotnego użytku, które charakteryzują się wątpliwą jakością, a jednocześnie wysoką ceną.

Szycia maseczek podjęły się Panie pracujące w Zespole Szkolno-Przedszkolnym, Miejsko-Gminnym Centrum Kultury, Urzędzie Miasta i Gminy oraz członkinie kół gospodyń wiejskich, klubu seniora oraz Stowarzyszenia Stopniczanki.

Maseczki wydawane są przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, w siedzibie Urzędu Miasta i Gminy Stopnica.

Prosimy jednocześnie o cierpliwość i wyrozumiałość, maseczki wydawane są w miarę możliwości produkcyjnych osób uczestniczących w akcji.      


 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Kupujmy polskie produkty

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa prowadzi kampanię informacyjną „Kupuj świadomie...