Wiadomości - Aktualności

Modernizacja świetlic wiejskich dobiega końca

Dodał: Data: 2017-07-24 08:16:33 (czytane: 421)

Modernizacja świetlic wiejskich w miejscowościach Skrobaczów i Jastrzębiec wchodzi w decydującą fazę.

Rozpoczęcie robót było możliwe dzięki pozyskaniu przez Gminę Stopnica dofinansowania w wysokości 265 330 zł ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W ramach realizacji operacji pn. „Rozbudowa infrastruktury publicznej w Gminie Stopnica poprzez przebudowę i modernizację świetlic wiejskich” przeprowadzono następujące roboty budowlane:

1) świetlica wiejska w miejscowości Jastrzębiec- zagospodarowanie terenu, roboty rozbiórkowe, wykonanie murów ścian kolankowych i szczytowych, więźby dachowej i pokrycia dachu, montaż stolarki okiennej, docieplenie całego budynku wraz z fundamentami, wykonanie robót wykończeniowych. W ramach projektu wykonane zostaną niezbędne instalacje sanitarne, elektryczne, centralnego ogrzewania, demontaż podłóg drewnianych, wyburzenie ścianek wewnętrznych, wykonanie nowych posadzek, tynków wewnętrznych ścian i sufitów oraz gładzi gipsowych, malowanie ścian i sufitów;

2) świetlica wiejska w miejscowości Skrobaczów: modernizacja kondygnacji piętra, klatki schodowej, docieplenia budynku, remont pomieszczeń, sanitariatów, demontaż  istniejącej i wykonanie nowej instalacji CO oraz elektrycznej, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie nowych posadzek, malowanie ścian i sufitów.  

Realizacja przedmiotowej operacji jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców wsi w zakresie stworzenia ogólnodostępnego, niekomercyjnego miejsca w którym będą oni mieli możliwość zagospodarowania wolnego czasu.

DSC_0603.JPG 

świetlica wiejska w Skrobaczowie

DSC_0600.JPG 

świetlica wiejska w Jastrzębcu

 Plakat_PROW.jpg

 

Ginące rzemiosło i taniec dworski

11/18/2017

Gminne Centrum Kultury oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Stopnicy zapraszają mieszkańców Miasta i Gminy Stopnica w wieku od 10 roku życia na cykliczne warsztaty ,,Ginące rzemiosło i taniec dworski’’ więcej..

Zapraszamy na lodowisko miejskie w Stopnicy

01/01/2018

Od 26 grudnia br. oddane zostanie do Państwa dyspozycji lodowisko o wymiarach 40 x 20 m. Osoby nieposiadające łyżew będą mogły skorzystać z ponad 100 par, które stanowią wyposażenie lodowiska. więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wakacje z Gminnym Centrum Kultury w Stopnicy

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w zajęciach wakacyjnych zorganizowanych przez Gminne Centrum Kultury w Stopnicy....