Wiadomości - Aktualności

(nieaktualne) Woda z wodociągu Wolica jest nieprzydatna do spożycia

Dodał: Data: 2018-05-24 15:17:21 (czytane: 7681)

Urząd Miasta i Gminy Stopnica informuje odbiorców wody z ujęcia wody w Wolicy, że przeprowadzone badania laboratoryjne próbki wody pobranej z budynku Urzędu Miasta i Gminy, wykazało zanieczyszczenie. W związku z powyższym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Busku- Zdroju wydał w dniu 24 maja 2018 r decyzję, w której stwierdza brak przydatności wody do spożycia od dnia wydania decyzji do odwołania.

Zakaz spożywania wody dotyczy mieszkańców miejscowości: Stopnica, Białoborze, Bosowice, Czyżów, Dziesławice, Falęcin Nowy, Falęcin Stary, Jastrzębiec, Kąty Stare- Folwarki, Kąty Nowe, Klępie Dolne, Klępie Górne, Mariampol, Borek, Mietel, Nowa Wieś, Szklanów, Suchowola, Szczeglin, Wolica, Zaborze, Żerniki Dolne.

W dniu dzisiejszym tj. 24 maja do każdego gospodarstwa domowego dostarczona zostanie woda pitna w ilości 5 l. 

Od dnia 25 maja br. wodę pitną będzie można pobrać od sołtysów w/w miejscowości, Urzędzie Miasta i Gminy oraz siedzibie Referatu Gospodarki Komunalnej w Wolicy.

 

 

http://www.umig.stopnica.pl/pliki/komunikat_PPIS.pdf

Od 16 grudnia zapraszamy na lodowisko miejskie w Stopnicy

12/16/2018

Zapraszamy do korzystania z lodowiska o wymiarach 40 x 20 m. Osoby nieposiadające łyżew będą mogły skorzystać z ponad 100 par, które stanowią wyposażenie lodowiska. więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Majówka Stopnicka 2018

Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica, Rada Miejska oraz Miejsko Gminne Centrum Kultury w Stopnicy zapraszają na Majówkę Stopnicką. W dniach...