Wiadomości - Aktualności

Od 1 lipca rozpoczyna się nabór wniosków w ramach programu MÓJ PRĄD

Dodał: Data: 2021-06-30 13:34:20 (czytane: 1022)

Dofinansowanie w formie dotacji do 50% kosztów kwalifikowanych mikroinstalacji, nie więcej niż 3 000 zł.

Rodzaje przedsięwzięć

Przedsięwzięcia polegające na zakupie i montażu mikroinstalacji fotowoltaicznych – o zainstalowanej mocy elektrycznej od 2 kW do 10 kW, służących na potrzeby istniejących budynków mieszkalnych.

Nie podlegają dofinansowaniu projekty polegające na zwiększeniu mocy już istniejącej instalacji fotowoltaicznej.

Budżet

Kwota alokacji dla bezzwrotnych form dofinansowania: do 534 000 tys. zł

Beneficjenci

Osoby fizyczne wytwarzające energię elektryczną na własne potrzeby, które mają zawartą umowę kompleksową regulującą kwestie związane z wprowadzeniem do sieci energii elektrycznej wytworzonej w mikroinstalacji.

Forma dofinansowania

Dofinansowanie w formie dotacji do 50% kosztów kwalifikowanych mikroinstalacji wchodzącej w skład przedsięwzięcia nie więcej niż 3 tys. zł na jedno przedsięwzięcie.

Terminy i forma składania wniosków

Nabór wniosków od 1.07.2021 r. do 22.12.2021 r. lub do wyczerpania alokacji środków

Uwagi

  • NFOŚiGW będzie Beneficjentem (Grantobiorcą) Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko (POIiŚ 2014-2020). Do celowo Wnioskodawca / Beneficjent programu Część 1) Program Mój Prąd na lata 2021 – 2023. 0 będzie Beneficjentem ostatecznym (Grantobiorcą końcowym) środków przeznaczonych na dofinansowanie w programie.
  • W kolejnym planowanym naborze wniosków w Programie Priorytetowym „Mój Prąd” w roku 2022 przewidziane jest rozszerzenie dofinansowania o dodatkowe komponenty z zakresu magazynowania energii co uwzględni zmiany w regulacjach, w których przewidywane jest odejście od systemu opustów na rzecz prosumenta – aktywnego uczestnika rynku energii, który będzie dysponował prawem do sprzedaży wytworzonej przez siebie energii.

Nie podlegają dofinansowaniu projekty polegające na zwiększeniu mocy już istniejącej instalacji fotowoltaicznej.

Dofinansowanie udzielane jest w formie refundacji tj. poprzez zwrot kosztów poniesionych przez Wnioskodawcę po zrealizowaniu przedsięwzięcia i przyłączeniu instalacji do sieci dystrybucyjnej przez OSD.  

Przy wyborze instalacji o mocy większej niż 6,5 kW należało projekt instalacji PV uzgodnić z rzeczoznawcą ds. zabezpieczeń przeciwpożarowych oraz dokonać zgłoszenia instalacji do powiatowej lub miejskiej komendy PSP.

Zapraszamy do korzystania z Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie

06/25/2022

Zapraszamy do korzystania z Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

ZUS będzie przyjmował wnioski i wypłacał świadczenia Dobry Start

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Stopnicy uprzejmie informuje, że Program „Dobry Start”, którego kolejna edycja...