Wiadomości - Aktualności

Od 1 lutego rolnicy mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego

Dodał: Mariusz Data: 2019-01-29 14:51:26 (czytane: 870)

Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica informuje, że od dnia 01.02.2019r. do dnia 28.02.2019r. w siedzibie Urzędu, pok. nr 5 (parter) będą przyjmowane wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej, wraz z fakturami z zakupu w/w oleju ( faktury z dniem: od dnia 01.08.2018r. do dnia 31.01.2019r.)

UWAGA:
1. Obowiązuje nowy wzór wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

2. Posiadacze bydła powinni doręczyć z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaświadczenie o średniej rocznej liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła, którego byli posiadaczami w roku poprzedzającym rok, w którym został złożony wniosek o zwrot podatku akcyzowego.

Od 2019 r. obowiązuje nowy limit 100 litrów paliwa na hektar, a dla rolników posiadających bydło dodatkowo 30 litrów paliwa na każdą dużą jednostkę przeliczeniową bydła.

 

Rolnicy, którzy rozliczają się z podatku VAT proszeni są o dołączenie do wniosku oryginałów faktur, które po opieczętowaniu stosownymi adnotacjami i pieczęciami, zostaną skserowane i zwrócone rolnikowi. 

Do wglądu proszę doręczyć: nakazy płatnicze i umowy dzierżawy.
Proszę pamiętać o podaniu aktualnego numeru rachunku bankowego.

WNIOSEK - PLIK DO POBRANIA

Zapraszamy na basen w Stopnicy

06/22/2019

Zapraszamy do korzystania z jedynego tego typu basenu w regionie. Basen z mobilnym zadaszeniem rozpoczyna swoją działalności od najbliżej soboty - 22 czerwca, od godz. 11:00. więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Nabór wniosków na utylizację wyrobów zawierających azbest

Informujemy, że w związku z realizacją Programu usuwania i unieszkodliwiania wyrobów zawierających azbest (pokryć dachowych) z terenu...