Wiadomości - Aktualności

Piękny jubileusz setnych urodzin

Dodał: Data: 2019-02-17 08:43:44 (czytane: 1120)

Z szacunkiem i życzeniami, 15 lutego stawili się w domu, w którym mieszka jubilatka włodarze gmin Stopnica i Solec-Zdrój, na uroczystość urodzinową Pani Marianny Żelasko z domu Jenerał, urodzonej w Czyżowie 15 lutego 1919 r.

Jubilatka osobiście przywitała gości z uśmiechem i radością, zapraszając na tą wyjątkową, okrągłą rocznicę swoich urodzin. Pani Marianna, mieszkanka Czyżowa w gminie Stopnica, dziś przebywa pod opieką córki w jej domu w Solcu-Zdroju.

sto_lat_2019012.jpg

Małżonkowie Marianna i Marian Żelasko (pochodził z Grzymały, gm. Tuczępy) swoje rodzinne życie poukładali w Czyżowie. Tam też zajmując się rolnictwem wychowali dwoje dzieci – córki Wiesławę i Grażynę. Grażyna pozostała na „ojcowiźnie” w Czyżowie z rodzicami, Wiesława, z zawodu nauczycielka uczyła w szkołach gminy Nowy Korczyn, między innymi w Ostrowcach.

sto_lat_2019018.jpg

Jak wspominała Pani Marianna całe życie ciężko pracowała wraz z mężem aby zapewnić byt rodzinie. 41 lat temu zmarł mąż i na niej spoczął cały ciężar obowiązków.Byliśmy kochającą się, wzajemnie wspomagającą rodziną. Były dobre, ale i złe chwile- kiedy odszedł mój mąż, a potem córka Grażyna i jedno z wnucząt. Mimo tych trudnych momentów trzymaliśmy się razem i tak pozostało do dziś. Teraz kończąc sto lat życia jestem we wspaniałym domu mojej córki, mam wokół siebie czworo radosnych, oddanych mi wnuków i sześcioro prawnuków i … jestem szczęśliwą osobą."

sto_lat_2019028.jpg

Goście uroczystości, delegacja gminy Stopnica na czele z burmistrzem Ryszardem Zychem, kierownikiem USC w Stopnicy Justyną Wach-Rajtar oraz radnym Janem Kowalikiem, gminy w której nadal formalnie jest mieszkanką i wójtem Adamem Pałysem włodarzem gminy gdzie aktualnie przebywa jubilatka, wręczyli stulatce z życzeniami kosz kwiatów, prezenty podkreślające to ważne dla obu gmin wydarzenie. Jest dla nas zaszczytem uczestniczenia w tak znaczącej dla Pani i całej rodziny rocznicy urodzin i spotkać się z osobą mającą sto lat i będącą w tak dobrej formie fizycznej i intelektualnej- mówili włodarze gmin.

sto_lat_2019036.jpg

Później Pani Marianna zapraszając do urodzinowego tortu w rozmowach z gośćmi wspominała swoje życie, sąsiadów, znajomych, zdarzenia i wydarzenia w jakich uczestniczyła i które przeżywała. Było to dla niej i szacownych gości szalenie miłe spotkanie urodzinowe. Życzymy jubilatce nadal tego szczęśliwego uśmiechu, bycia razem z rodziną, znajomymi na kolejne lata w dobrym zdrowiu, które jak widać mimo sędziwego wieku jej służy.

 sto_lat_2019067.jpg

 

Powszechny Spis Rolny

09/01/2020

   więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Żałoba narodowa po śmierci Jana Olszewskiego

W związku ze śmiercią Jana Olszewskiego – Premiera Polski w latach 1991-1992, Kawalera Orderu Orła Białego – Prezydent...