Wiadomości - Dla rolnika

Plan nawożenia azotem - biura powiatowe ARiMR wydają informację o posiadanych zwierzętach

Dodał: Data: 2019-04-29 10:05:37 (czytane: 1010)

W celu ułatwienia posiadaczom zwierząt wypełnienia obowiązku posiadania planu nawożenia azotem [Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 12 lipca 2018 r. (poz. 1339)] biura powiatowe Agencji, wydają zainteresowanym "Informację w zakresie danych dotyczących zwierząt w siedzibach stad Producenta, zawartych w rejestrze zwierząt gospodarskich oznakowanych we wskazanym okresie."

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) informuje, że mając na uwadze obowiązek posiadania przez posiadaczy zwierząt od 1 stycznia 2019 r. planu nawożenia azotem, wprowadzony Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12 lipca 2018 r. (poz. 1339) w sprawie przyjęcia „Programu działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczaniu”, w celu ułatwienia wypełniania w/w obowiązku biura powiatowe Agencji wydają posiadaczom zwierząt gospodarskich oznakowanych (zgodnie z ustawą z dnia 2 stycznia 2004 r. o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt), których dotyczą zapisy w/w Programu, Informację w zakresie danych dotyczących zwierząt w siedzibach stad Producenta, zawartych w rejestrze zwierząt gospodarskich oznakowanych we wskazanym okresie.

W celu uzyskania w/w Informacji należy złożyć w biurze powiatowym powiatowym ARiMR
Wniosek o wydanie informacji w zakresie danych dotyczących zwierząt w siedzibach stad Producenta, zawarte w rejestrze zwierząt gospodarskich oznakowanych we wskazanym okresie

Szczegółowe informacje dostępne są w biurach powiatowych Agencji.

Zapraszamy na kajaki i rowery wodne

07/31/2020

Od 02 sierpnia 2020 r., w każdą sobotę i niedzielę w godz. 10:00-16:00, będzie można korzystać z kajaków i rowerków wodnych na akwenie zlokalizowanym w sąsiedztwie basenu w Stopnicy. więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

...