Wiadomości - Aktualności

Punkt Potwierdzania Profili Zaufanych w Stopnicy

Dodał: Mariusz Data: 2018-04-11 10:36:02 (czytane: 662)

Z inicjatywy Burmistrza Ryszarda Zycha w Urzędzie Miasta i Gminy Stopnica uruchomiono Punkt Potwierdzający Profil Zaufany e-PUAP.

Osoby które chcą wyrobić sobie profil zaufany służący do logowania na platformie ePUAP, powinny wejść na stronę epuap.gov.pl i założyć konto poprzez wypełnienie krótkiego formularza rejestracyjnego.
Po wykonaniu tej czynności należy zgłosić się do Urzędu (pok. Nr 17) gdzie upoważniony pracownik Pan Mariusz Szcześniak dokona czynności potwierdzenia Profilu Zaufanego.
Profil Zaufany szczególnie przydatny może się okazać dla rolników którzy w sezonie intensywnych prac polowych potrzebują złożyć wniosek lub załatwić sprawę bez konieczności udawania się do urzędu.

 ProF_WWW.jpgAby utworzyć profil zaufany ePUAP należy:

1. Założyć konto na stronie https://epuap.gov.pl
2. Złożyć wniosek o potwierdzenie Profilu Zaufanego ePUAP w postaci elektronicznej.
3. W okresie do 14 dni od daty przesłania wniosku, zgłosić się do Punktu Potwierdzającego w celu potwierdzenia Profilu Zaufanego ePUAP.
4. Punkt Potwierdzający stwierdza tożsamość osoby wnioskującej na podstawie dowodu osobistego albo paszportu. W zakresie obejmującym
- imię
- nazwisko
- numer pesel
- identyfikator użytkownika

5. Punkt potwierdzający, po pozytywnej weryfikacji danych, potwierdza profil zaufany ePUAP i odnotowuje to na wydrukowanym wniosku wraz z podaniem czasu potwierdzenia.

Potwierdzenie tożsamości zajmuje zwykle nie więcej, niż kilka lub kilkanaście minut.

 

 Procedura_PP_.jpg

 Od 16 grudnia zapraszamy na lodowisko miejskie w Stopnicy

12/16/2018

Zapraszamy do korzystania z lodowiska o wymiarach 40 x 20 m. Osoby nieposiadające łyżew będą mogły skorzystać z ponad 100 par, które stanowią wyposażenie lodowiska. więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Pomoc w wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie (obszarowe)

Z inicjatywy Ryszarda Zycha- Burmistrza Miasta i Gminy Stopnica, świadczona będzie pomoc w wypełnianiu wniosków o dopłaty bezpośrednie...