Wiadomości - Aktualności

Sezon zimowy na lodowisku miejskim w Stopnicy dobiega końca

Dodał: Data: 2020-02-20 07:26:52 (czytane: 166)

Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe (wysoka temperatura, opady deszczu), lodowisko miejskie funkcjonować będzie do 23 lutego 2020 r. (niedziela). W ten sposób zakończony zostanie sezon zimowy dla wielbicieli jazdy na łyżwach.

Godziny otwarcia:

21 lutego br. (piątek)- 16:00-20:00;

22 lutego br. (sobota)- 12:00-20:00;

23 lutego br. (niedziela)- 12:00-20:00.

 

Do Państwa dyspozycji oddane zostało lodowisko o wymiarach 40 x 20 m. Zaadaptowanie wielofunkcyjnego boiska sportowego na lodowisko było możliwe dzięki uzyskaniu dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.

DSC_0176_1.JPG

Miłośników jazdy na łyżwach zapraszamy do doskonalenia swoich umiejętności w kolejnym sezonie 2020/2021.

W okresie letnim zapraszamy do korzystania z basenu oraz pozostałej infrastruktury rekreacyjno- sportowej zlokalizowanej przy ulicy Kazimierza Wielkiego w Stopnicy.

    DJI_0178_1.JPG

 

Wspomniane obiekty stanowiły część składową projektu pn. „Kompleksowa rewitalizacja Stopnicy jako podstawa rozwoju tej miejscowości na bazie unikatowego potencjału historyczno-kulturowego, turystycznego i rekreacyjnego”, który współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej. Zakres rzeczowy projektu obejmował również wykonanie placu zabaw, górki saneczkowej, skateparku, altany grillowej, boiska do siatkówki plażowej, ścieżek turystycznych, wielofunkcyjnego boiska sportowego o nawierzchni poliuretanowej, zestawu piramid linowych.

W 2015 r. zakończono roboty budowlane związane z wykonaniem rozsuwanego zadaszenia basenu, które zwiększyło funkcjonalność obiektu, pozwala na korzystanie z basenu w dni pochmurne i chłodne oraz zapobiega zanieczyszczeniu niecki, jak również nadmiernemu wychładzaniu się wody, ogrzewanej dzięki wykorzystaniu instalacji solarnej. Realizacja tego przedsięwzięcia przyczyniła się do wydłużenia okresu eksploatacji basenu.

Realizacja przedmiotowego projektu okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Obszar dotychczas niezagospodarowany, stał się wizytówką miasta i gminy. Z kompleksu rekreacyjno- szkolnego o powierzchni ponad 7,5 ha korzystają nie tylko uczniowie pobliskich szkół, ale również mieszkańcy oraz turyści. 

Zachęcamy Państwa również do odwiedzenia naszego kanału na portalu YouTube, gdzie można obejrzeć między innym film prezentujący umiejętności łyżwiarskie Naszych mieszkańców (Link do naszego Kanału ).

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Rzeźnie rolnicze – ułatwienia dla rolników wspierające rozwój gospodarstw

18 lutego 2020 r. wchodzą w życie nowe przepisy, które wprowadzają ułatwienia w zakresie przepisów weterynaryjnych dla podmiotów...