Wiadomości - Aktualności

Sezon zimowy na lodowisku miejskim zakończony

Dodał: Data: 2018-03-05 07:23:17 (czytane: 661)

Przez dwa miesiące funkcjonowania lodowiska, odnotowano ponad 6 500 wejść, nie licząc uczniów szkół, którzy korzystali z obiektu w ramach zajęć szkolnych.

Do Państwa dyspozycji oddane zostało lodowisko o wymiarach 40 x 20 m. Zaadaptowanie wielofunkcyjnego boiska sportowego na lodowisko było możliwe dzięki uzyskaniu dofinansowania ze środków Unii Europejskiej.

DSC_0176_1.JPG

Miłośników jazdy na łyżwach zapraszamy do doskonalenia swoich umiejętności w kolejnym sezonie 2017/2018.

W okresie letnim zapraszamy do korzystania z basenu oraz pozostałej infrastruktury rekreacyjno- sportowej zlokalizowanej przy ulicy Kazimierza Wielkiego w Stopnicy.

Kompleks__1.jpg

Wspomniane obiekty stanowiły część składową projektu pn. „Kompleksowa rewitalizacja Stopnicy jako podstawa rozwoju tej miejscowości na bazie unikatowego potencjału historyczno-kulturowego, turystycznego i rekreacyjnego”, który współfinansowany był ze środków Unii Europejskiej. Zakres rzeczowy projektu obejmował również wykonanie placu zabaw, górki saneczkowej, skateparku, altany grillowej, boiska do siatkówki plażowej, ścieżek turystycznych, wielofunkcyjnego boiska sportowego o nawierzchni poliuretanowej, zestawu piramid linowych.

W 2015 roku zakończono roboty budowlane związane z wykonaniem rozsuwanego zadaszenia basenu, które zwiększyło funkcjonalność obiektu, pozwala na korzystanie z basenu w dni pochmurne i chłodne oraz zapobiega zanieczyszczeniu niecki, jak również nadmiernemu wychładzaniu się wody, ogrzewanej dzięki wykorzystaniu instalacji solarnej. Realizacja tego przedsięwzięcia przyczyniła się do wydłużenia okresu eksploatacji basenu.

Realizacja przedmiotowego projektu okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Obszar dotychczas niezagospodarowany, stał się wizytówką miasta i gminy. Z kompleksu rekreacyjno- szkolnego o powierzchni ponad 7,5 ha korzystają nie tylko uczniowie pobliskich szkół, ale również mieszkańcy oraz turyści. 

Zachęcamy Państwa również do odwiedzenia naszego kanału na portalu YouTube, gdzie można obejrzeć między innym film prezentujący umiejętności łyżwiarskie Naszych mieszkańców (Link do naszego Kanału ).   

Od 16 grudnia zapraszamy na lodowisko miejskie w Stopnicy

12/16/2018

Zapraszamy do korzystania z lodowiska o wymiarach 40 x 20 m. Osoby nieposiadające łyżew będą mogły skorzystać z ponad 100 par, które stanowią wyposażenie lodowiska. więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

ARiMR zaprasza na spotkanie informacyjne w Stopnicy

Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica zaprasza na spotkanie informacyjne, którego przedmiotem będzie m.in. zmiana sposobu składania wniosków...