Wiadomości - Aktualności

Spotkanie informacyjno- edukacyjne w zakresie profilaktyki raka piersi i raka szyjki macicy

Dodał: Data: 2017-11-15 15:18:56 (czytane: 861)

W dniach 4-5 grudnia br. w Gminnym Centrum Kultury w Stopnicy odbędzie się spotkanie informacyjno- edukacyjne dla kobiet i mężczyzn z zakresu profilaktyki onkologicznej.

4 grudnia 2017 r.- profilaktyka raka szyjki macicy

Spotkanie prowadzone będzie w dwóch modułach:

I- dedykowany kobietom w wieku 25-59 lat o godz. 12:00

II- dedykowany mężczyznom o godz. 16:00

5 grudnia 2017 r.- profilaktyka raka piersi

I- dedykowany kobietom w wieku 50-59 lat o godz. 12:00

II- dedykowany mężczyznom o godz. 16:00

Ideą przeprowadzenia spotkania informacyjnego skierowanego do mężczyzn jest uświadomienie im konieczności przeprowadzania okresowych profilaktycznych badań wśród kobiet, tak aby to właśnie oni mobilizowali kobiety do ich wykonania. 

Na spotkaniach konsultant będzie umawiał uczestniczki na badania mammograficzne i cytologiczne  w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach wykonywane na najwyższej jakości sprzęcie.  Jeżeli  przynajmniej 5 kobiet wyrazi chęć wzięcia udziału w tych badaniach zorganizowany zostanie w dogodnym terminie bezpłatny transport do Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach. 

Zapisy na spotkanie informacyjne prowadzone będą telefonicznie przez Gminne Centrum Kultury w Stopnicy- tel. 41 3779 850.

Wszystkie osoby które dokonają rejestracji telefonicznej, otrzymają na spotkaniu atrakcyjne upominki w postaci książek o tematyce zdrowotnej i przyborów piśmienniczych.

Ponadto podczas spotkań informacyjno- edukacyjnych do wygrania: kombiwar i waga łazienkowa (5 grudnia), elektryczna szczoteczka do zębów i waga łazienkowa (4 grudnia).

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Uwaga rolnicy. ARiMR przypomina o dokonaniu spisu zwierząt gospodarskich

Najpóźniej do 31 grudnia br. rolnicy zobowiązani są do dokonania spisu zwierząt gospodarskich: bydła, owiec, kóz i świń. ...