Wiadomości - Dla rolnika

Szacowanie strat w uprawach rolnych spowodowanych przez nawalny deszcz

Dodał: Data: 2020-06-23 14:45:23 (czytane: 1955)

Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica informuje, że powiadomił pełnomocnika Wojewody Świętokrzyskiego o wystąpieniu na terenie Gminy Stopnica niekorzystnego zjawiska atmosferycznego – nawalnego deszczu.

W terminie do dnia 7 lipca 2020 r. poszkodowani rolnicy mogą składać pisemne wnioski o oszacowanie szkód w uprawach rolnych spowodowanych nawalnym deszczem.

Jednocześnie informujemy, że przeprowadzenie szacowania strat uzależnione jest od uzyskania ekspertyzy wydanej przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, która potwierdzi, iż deszcz który miał miejsce w dniu 21 czerwca br. zakwalifikowany został jako deszcz nawalny.Gmina Stopnica oczekuje na jej wydanie.

PODCZAS DOKONYWANIA OGLĘDZIN POSZCZEGÓLNYCH DZIAŁEK ROLNYCH WYKONYWANA BĘDZIE DOKUMENTACJA FOTOGRAFICZNA, POTWIERDZAJĄCA PONIESIONE STRATY.

Uwaga! Wzór wniosku można pobrać z Urzędu Miasta i Gminy Stopnica oraz ze strony internetowej www.stopnica.pl. Wypełniony wniosek oraz załączona do wniosku zgoda na przetwarzanie danych osobowych, niezbędne do przeprowadzenia oszacowania szkód muszą być czytelnie podpisane przez właściciela gospodarstwa lub jego pełnomocnika.

Do składanego wniosku rolnik dołącza kserokopię wniosku o płatności bezpośrednie celem weryfikacji informacji o powierzchni gospodarstwa rolnego za rok 2020 (jeżeli wniosek o dopłaty bezpośrednie został dołączony do wniosku o szacowanie szkód w gospodarstwie, złożonym w bieżącym roku do szacowania szkód z tytuły wystąpienia przymrozków wiosennych, nie ma potrzeby składania go ponownie), a w przypadku posiadania w gospodarstwie zwierząt, należy dołączyć także zaświadczenie o ilości zwierząt wydane przez ARiMR. We wniosku o oszacowanie strat należy wpisać powierzchnię  WSZYSTKICH działek (nawet tych na których nie wystąpiła szkoda) zgodnie z wnioskiem o dopłaty bezpośrednie na 2020 rok (powierzchnia upraw musi być zgodna z wnioskiem o dopłaty bezpośrednie na 2020 r.).

Wniosek do pobrania

Narodowy Powszechny Spis Ludności i Mieszkań

04/01/2021

Trwa Narodowy Powszechny Spis Ludności i Mieszkań więcej..

Sezon letni czas zacząć - zapraszamy na basen w Stopnicy

07/03/2021

Zapraszamy do korzystania z jedynego tego typu basenu w regionie. Basen z mobilnym zadaszeniem rozpoczyna swoją działalności od najbliżej soboty - 3 lipca, od godz. 11:00. więcej..

Zapraszamy na basen i Piknik Rycerski w Stopnicy

07/25/2021

Zapraszamy do korzystania z jedynego tego typu basenu w regionie. W niedzielę zapraszamy natomiast na Piknik Rycerski w Stopnicy. więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Ostatnia szansa na kolektory słoneczne z dofinansowaniem z UE oraz ulgą termomodernizacyjną

Ryszard Zych- Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica podpisał umowę na dostawę i montaż instalacji kolektorów słonecznych na nieruchomościach...