Wiadomości - Aktualności

Szczegółowe zasady rejestracji na szczepienia przeciwko COVID-19

Dodał: Data: 2021-01-14 14:13:29 (czytane: 607)

Na obszarze Gminy Stopnica, szczepienia wykonywane będą w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej MEDICA (ośrodku zdrowia) w Stopnicy.

Od dnia 15 stycznia prowadzona będzie rejestracja dla osób w wieku 80 lat i więcej.

Od dnia 22 stycznia prowadzona będzie rejestracja dla osób w wieku 70 lat i więcej.

Poszczególne etapy procesu szczepienia to:

1.      Rejestracja:

a) przez całodobową bezpłatną infolinię – tel. 989;

b) poprzez Internetowe Konto Pacjenta (https://pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta), aby skorzystać z tej formy zgłoszenia, osoba zgłaszająca musi posiadać Profil Zaufany;

c)      c) u lekarza POZ [NZOZ MEDICA], ul. Tadeusza Kościuszki 12A, w Stopnicy, np. poprzez wrzucenia kartki z imieniem i nazwiskiem, numerem PESEL oraz numerem telefonu osoby zgłaszanej do szczepienia do udostępnionej przez ośrodek zdrowia skrzynki pocztowej, zamontowanej w przedsionku budynku ośrodka;

 

lub telefonicznie: 41 3779 011, 731 101 401.

 

TRWAJĄ STARANIA MAJĄCE NA CELU UDOSTĘPNIENIE DODATKOWYCH NUMERÓW TELEFONÓW.

 

Podczas rejestracji telefonicznej pod numerami telefonów wskazanymi w podpunkcie c), która prowadzona będzie w godzinach od 07:00-15:00, konieczne będzie podanie następujących danych osoby zgłaszanej do szczepienia: imienia i nazwiska, numeru PESEL, numeru telefonu.

O dacie i godzinie szczepienia, osoby które się zarejestrowały, zostaną poinformowane telefonicznie w późniejszym terminie. Podczas tej rozmowy, osoby które nie mają możliwości samodzielnego dotarcia do ośrodka zdrowia (zgodnie z założeniami administracji rządowej będą to osoby posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami oraz osoby z ograniczoną mobilnością, nieposiadające środka transportu, mieszkające samotnie, którym nie może pomóc w transporcie rodzina), powinny poinformować o konieczności zapewnienia im transportu na szczepienie.

  1. Zgłoszenie do punktu szczepień – kwalifikacja przez lekarza.
  2. Wykonanie szczepienia oraz obserwacja pacjenta po szczepieniu.
  3. Przyjęcie drugiej dawki szczepionki – bez konieczności ponownej rejestracji.

Szczepienia rozpoczną się od grupy osób wiekowo najstarszych (od 80 roku życia) i sukcesywnie będą rozszerzane na grupy młodsze.

Orientacyjny termin rozpoczęcia procesu szczepienia to: 25 stycznia 2021 r.


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dotacje na start dla młodych

Nabór wniosków trwa od lutego 2021 r....