Wiadomości - Aktualności

Uwaga na fałszywe wezwania do zapłaty za media

Dodał: Data: 2020-10-19 15:05:35 (czytane: 548)

Osoby nieuczciwe w ostatnim czasie próbują, powołując się obecną sytuację epidemiczną, wyłudzić środki finansowe wysyłając maile lub smsy informujące o konieczności zapłaty różnych zaległości np. opłat za wodę lub energię elektryczną.

W związku z powyższym apelujemy, aby przed dokonaniem jakiejkolwiek płatności upewnić się, iż informacja o dokonaniu zapłaty pochodzi od zaufanego źródła- sprzedawcy/ dostawcy z którym posiadacie Państwo zawartą umowę, w tym przede wszystkim sprawdzić czy wskazany rachunek bankowy należy do właściwego sprzedawcy poprzez zweryfikowanie czy na oficjalnych dokumentach (poprzednich fakturach) jest on identyczny jak na wezwaniu do zapłaty.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zalecamy również kontakt telefoniczny (wskazany w umowie, stronie internetowej dostawcy, bądź poprzednich wiarygodnych fakturach) z właściwym dostawcą mediów, celem potwierdzenia prawdziwości numeru rachunku bankowego.

Mieszkańcy, którzy otrzymali takie widomości, powinni poinformować swojego zarządcę oraz policję.

Przykładowa treść wiadomości (pisownia oryginalna):

„Ze wzgledu na czerwona strefe prosimy o wplate do konca  grudnia na konto bankowe Nr 05……………………………..6081 z dopiskiem wodociag i nr dzialki Pozdrawiam i przepraszam  dziekuje Wplata to minimum 200”

Powszechny Spis Rolny

09/01/2020

   więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Konkurs pod Biało-Czerwoną

...