Wiadomości - Dla rolnika

Wnioski o oszacowanie szkód powstałych na skutek gradu

Dodał: Data: 2019-06-17 11:23:32 (czytane: 1315)

Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica informuje, że w terminie do dnia 26 czerwca 2019 r. osoby poszkodowane mogą składać pisemne wnioski o oszacowanie szkód w uprawach rolnych, budynkach mieszkalnych oraz budynkach gospodarczych, spowodowanych GRADEM, który wystąpił w dniu 16 czerwca br.

Obowiązujący urzędowy formularz wniosku dostępny jest w Urzędzie Miasta i Gminy Stopnica w pokoju nr 17 (II piętro) lub na stronie internetowej Urzędu.

Do składanego wniosku rolnik dołącza kserokopię wniosku o płatności bezpośrednie za 2019 r. w celu poświadczenia powierzchni gospodarstwa rolnego, a w przypadku posiadania zwierząt w gospodarstwie także kopię zgłoszenia do systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt (z Biura Powiatowego ARiMR). Jeżeli w/w dokumenty zostały dołączone do wniosku o szacowanie szkód w gospodarstwie, złożonego do dnia 3 czerwca br., nie ma potrzeby składania ich ponownie.

 

Wniosek o oszacowanie szkód powstałych w wyniku niekorzystnego zjawiska atmosferycznego w gospodarstwie - plik do pobrania

Powszechny Spis Rolny

09/01/2020

   więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

25 czerwca upływa termin naboru wniosków o dopłaty do materiału siewnego

Niewiele ponad tydzień na złożenie wniosku mają rolnicy, którzy chcą ubiegać się o przyznanie dopłat z tytułu wykorzystania materiału...