Wiadomości - Sport

Wygrana młodzików w Stopnicy

Dodał: Agnieszka Data: 2014-09-18 11:05:27 (czytane: 5316)

W sobotę, 27 września 2014 r., swój kolejny mecz ligowy rozegrała drużyna młodzika młodszego MKS Busko-Zdrój. Rywalem podopiecznych Grzegorza Załęckiego byli rówieśnicy z Piasta Stopnica. Spotkanie zakończyło się wygraną busczan 5:2.

Mecz został rozegrany na płycie głównej stadionu w Stopnicy. Początek spotkania był bardzo wyrównany i toczył się w środkowej części boiska. Tam właśnie trwała walka o dominację, każda z drużyn chciała uzyskać przewagę. Nasza drużyna próbowała także prowadzić grę w bocznych sektorach boiska, co przynosiło nam korzyści w postaci stałych fragmentów gry i rzutów rożnych, które mimo dogodnych sytuacji nie zakończyły się zdobyciem bramki. Natomiast po jednej z akcji środkiem boiska i strzale z 25 metrów straciliśmy bramkę.

To jednak nie załamało naszych graczy, którzy z jeszcze większą determinacją dążyli do zmiany niekorzystnego wyniku spotkania. Stwarzaliśmy zagrożenia zarówno z lewej, jak i z prawej strony boiska, ale brakowało chłopcom spokoju i celności. Tak samo było w przypadku strzałów z środka pola. Wyrównanie przyszło w 24 minucie spotkania po strzale Filipa Powroźnika. Dobiegała I część spotkania a chłopcy chcieli, jak najszybciej wyjść na prowadzenie. Ich zaangażowanie zostało nagrodzone w 29 minucie spotkania po uderzeniu Olka Szumilasa z pola karnego. Ta część meczu toczyła się w trudnych warunkach atmosferycznych przy padającym deszczu i wiejącym wietrze.

W II części spotkania nasza gra zaczęła nabierać płynności, zwłaszcza jeśli chodzi o środek boiska i boczne sektory. Stwarzaliśmy sytuacje bramkowe zarówno ze środka pola, jak również z boku bramki przeciwnika. Po jednej z takich akcji doszło do zamieszania w polu karnym, które wykorzystał dobrze ustawiony Filip Jedynak i strzałem w krótki róg bramki podwyższył prowadzenie. Po 5 minutach podczas kolejnej dobrej akcji naszego zespołu ładnym strzałem w długi róg popisał się Filip Powroźnik.

Pod koniec meczu jeszcze jedną bramkę zdobył strzałem w obok dalszego słupka Kacper Załęcki. W drugiej odsłonie meczu przy dobrych warunkach atmosferycznych na boisku pojawiło się kilku zmienników, którzy potwierdzają swoją gotowość do gry w zespole na tym poziomie. W ostatniej minucie po jednej z nielicznych akcji gości straciliśmy bramkę.

Bramki dla MKS: Filip Powroźnik 24'. 37', Aleksander Szumilas 29'. Filip Jedynak 44', Kacper Załecki 55'

MKS Busko zagrał w składzie: Jakub Witczak - Bartosz Kralka, Wiktor Jedynak, Szymon Boś, Szymon Bomba, Filip Jedynak, Kacper Załęcki, Filip Powroźnik, Aleksander Szumilas, Filip Woźniak, Karol Stępień, Karol Makówka, Filip Sikora, Wiktor Błaszczyk.

Źródło: zdrojbusko.futbolowo.pl

Zapraszamy do korzystania z Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie

06/25/2022

Zapraszamy do korzystania z Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie więcej..