Wiadomości - Aktualności

Zakończono budowę przedszkola w Stopnicy

Dodał: Data: 2018-07-20 16:39:16 (czytane: 1057)

Przedszkole wybudowane zostało w sąsiedztwie istniejących szkół przy ulicy Kazimierza Wielkiego w miejscu zacisznym i bezpiecznym zapewniającym komfort dzieciom oraz rodzicom. Klucze od obiektu zostały przekazane na ręce Ryszarda Zycha- Burmistrza Miasta i Gminy Stopnica.

 

1013_Tablice_Stopnica_120x80.jpg


Wartość robót budowlanych wyniosła 3,8 mln zł. Budowa przedszkola  została dofinansowana w wysokości 2,5 mln zł ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

DSC_0355.jpg

Budynek został zaprojektowany i wykonany według najwyższych standardów jakościowych z wykorzystaniem nowoczesnych materiałów i technologii wpływających na optymalizację funkcjonalności budynku. Pomieszczenia w przedszkolu posiadają  ogrzewanie podłogowe oraz objęte są monitoringiem wizyjnym, co z całą pewnością zapewni dzieciom oraz rodzicom poczucie pełnego komfortu i bezpieczeństwa. Funkcjonujące w ramach obiektu instalacje wykorzystują odnawialne źródła energii (ogrzewanie wody użytkowej wspierane jest instalacją solarną zainstalowaną na dachu budynku, centralne ogrzewanie wspierane jest pompą ciepła), budynek posiada również instalacje teletechniczne i multimedialne, system monitoringu oraz system nagłośnienia w każdej sali.

DSC_0326.jpg

Teraz czas na wyposażenie budynku. Każdy z siedmiu oddziałów zostanie wyposażony w meble, pomoce dydaktyczne, zabawki, komputery, tablice interaktywne, projektory multimedialne, telewizory. Dla potrzeb funkcjonowania przedszkola doposażona zostanie również kuchnia w której przygotowywane będą posiłki dla przedszkolaków. Wartość wyposażenia niezbędnego do funkcjonowania nowego budynku przedszkola wyniesie ponad 230 000,00 zł.   

DSC_0331.jpg

Funkcjonowanie przedszkola w roku szkolnym 2018/2019 współfinansowane będzie ze środków Unii Europejskiej. Dofinansowanie pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020. Całkowitawartość projektu wynosi blisko 700 000 zł, z czego dofinansowanie ok. 600 000 zł.

DSC_0320.jpg

W ramach realizacji projektu sfinansowane zostaną nie tylko koszty związane z prowadzeniem zajęć przedszkolnych, ale również dodatkowych, z zakresu języka angielskiego, karate, tańca, zajęcia logopedyczne i kulinarne.

DSC_0314.jpg Na wniosek Burmistrza Miasta i Gminy Stopnica, Rada Miejska w Stopnicy przyjęła uchwałę, na mocy której rodzice dzieci, które uczęszczać będą do wybudowanego przedszkola prowadzonego przez Zespół Szkolno-Przedszkolny, zwolnieni zostali z obowiązku wnoszenia opłat za korzystanie z edukacji przedszkolnej. Prowadzona od lat polityka edukacyjna ukierunkowana była na zapewnienie wszystkim dzieciom dostępu do wychowania przedszkolnego.

DSC_0342_1.jpg

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Gmina Stopnica pozyskała ponad 300 000 zł na rozwój kompetencji informacyjno- komunikacyjnych

Projekt pn. "TIK – TAK! Rozwój kompetencji informacyjno- komunikacyjnych oraz zakup narzędzi informatycznych dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego...