Wiadomości - Aktualności

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stopnicy dla Niepodległej ... (nowa fotogaleria)

Dodał: Mariusz Data: 2018-11-15 11:37:47 (czytane: 1015)

Pod takim hasłem w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Przedszkola podjęli szereg działań mających na celu uczczenia tak ważnego wydarzenia.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego uczniowie klas I-III wykonali prace plastyczne związane tematycznie z Ojczyzną pod hasłem „Sto serc na 100-lecie Niepodległości”. Wystawa prac została zorganizowana na holu szkoły i cieszyła się dużym zainteresowaniem. 

Uczniowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości”. Celem akcji było upamiętnienie rocznicy Niepodległości oraz promocja regionu, na którym funkcjonuje szkoła. Był to niecodzienny sposób na uczczenie święta, który przyczynił się również do promocji szkoły.

Starsi uczniowie w formie inscenizacji teatralnej „Z walki, z marzeń, powstałaś Polsko” przedstawili drogę Polaków do odzyskania niepodległości. Były to ważne wydarzenia w życiu szkoły i środowiska, które stały się piękną i wzruszającą lekcją historii.

W dniu 7 listopada 2018 r. w Przedszkolu odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Spotkanie patriotyczne rozpoczęła Dyrektor Leokadia Ziętarska, która przedstawiła najmłodszym oraz wszystkim uczestnikom sytuację Polski w 1918 r. Podkreśliła wielką wolę walki o polskość i wolność. Zachęciła wszystkich do świętowania tego wydarzenia poprzez udział w zorganizowanych w naszym mieście obchodach tego święta.

Wszystkie grupy przedszkolaków zaprezentowały się w części artystycznej, wygłaszając piękne wiersze i piosenki podkreślające patriotyzm i piękno naszej ojczyzny.

Uroczystość zakończył Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica Ryszard Zych, gratulując najmłodszym udanego występu.

 

Fotogaleria 1 (Przedszkole)-http://www.spstopnica.pl/?p=galeria&id=329

Fotogaleria 2 (Szkoła Podstawowa)- http://www.spstopnica.pl/?p=galeria&id=330

Zdjęć w galerii: 82
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zakończono budowę kanalizacji sanitarnej w Skrobaczowie i Prusach

Wartość robót budowlanych wniosła 3 345 600 zł. ...