Wiadomości - Aktualności

Centralna Ewidencja Firm i Działalności Gospodarczej (CEFiDG) to komercyjna, prywatna inicjatywa, nie musisz uiszczać opłaty na rzecz CEFiDG. Obowiązkowy i BEZPŁATNY JEST WPIS DO CEIDG

Dodał: Data: 2021-07-08 10:46:27 (czytane: 129)

W ostatnich dniach, osoby prowadzące działalność gospodarczą otrzymały formularz wpłaty na rzecz Centralnej Ewidencji Firm i Działalności Gospodarczej (CEFiDG), którego wzór przedstawiamy poniżej:

CEFIDG___v3.jpg

 

Żadna z osób prowadzących działalność gospodarczą, niezależnie od formy organizacyjnej, nie ma obowiązku rejestracji czy też zgłoszenia do Centralnej Ewidencji Firm i Działalności Gospodarczej (CEFiDG), a tym bardziej do uiszczania opłat z tym związanych.

 

Osoba prowadząca działalność gospodarczą ma obowiązek dokonana wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG), która jest bezpłatną rządową bazą danych.

 

Pamiętaj!

CEIDG (Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej)- obowiązkowa, bezpłatna, rządowa ewidencja (baza danych);

CEFiDG (Centralna Ewidencja Firm i Działalności Gospodarczej)- nieobowiązkowa, płatna, prywatna, komercyjna baza danych.

 

 

 

Narodowy Powszechny Spis Ludności i Mieszkań

04/01/2021

Trwa Narodowy Powszechny Spis Ludności i Mieszkań więcej..

Sezon letni czas zacząć - zapraszamy na basen w Stopnicy

07/03/2021

Zapraszamy do korzystania z jedynego tego typu basenu w regionie. Basen z mobilnym zadaszeniem rozpoczyna swoją działalności od najbliżej soboty - 3 lipca, od godz. 11:00. więcej..

Zapraszamy na basen i Piknik Rycerski w Stopnicy

07/25/2021

Zapraszamy do korzystania z jedynego tego typu basenu w regionie. W niedzielę zapraszamy natomiast na Piknik Rycerski w Stopnicy. więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Konkurs 'Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość'

...