Wiadomości - Kultura, rozrywka

Dzień Patrona Szkoły

Dodał: Agnieszka Data: 2014-12-18 11:01:45 (czytane: 3500)

24 listopada 2014r był dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Stopnicy czasem szczególnym w swej wymowie, nie tylko ze względu na wydarzenia, jakie odbywały się w tym dniu, ale przede wszystkim na wagę tych wydarzeń i rangę gości którzy w niej uczestniczyli.

Swoją obecnością zaszczycili nas wicestarosta Powiatu Buskiego Stanisław Klimczak oraz Robert Gwóźdź wiceprzewodniczący Rady Powiatu. Na uroczystości obecni byli także Wójt Gminy Stopnica Ryszard Zych, proboszcz parafii Stopnickiej Janusz Rydzek, Delegacja z Kieleckiego Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo Wschodnich, Komendant Powiatowy Policji Adam Równicki. Wojskową Komendę Uzupełnień reprezentował major Andrzej Irek a Powiatową Komendę Straży Pożarnej Robert Bujny.

 

stopnica_dzien_patrona01.jpg

stopnica_dzien_patrona02.jpg

 

Ten dzień uzmysłowił, że pamięć o Orlętach Lwowskich jest wciąż żywa. Heroiczna postawa młodych bohaterów Lwowa jest godna podziwu, a wartości prezentowane przez nich są wciąż aktualne. Legenda Orląt Lwowskich łączy pokolenia a napis na Pomniku Chwały "Mortui sunt, ut liberi vivamus" Polegli, abyśmy wolni żyli , jest najbardziej przekonującym dowodem ich patriotyzmu.

stopnica_dzien_patrona03.jpg 

stopnica_dzien_patrona04.jpg 

stopnica_dzien_patrona05.jpg 

Dzień Patrona naszej Szkoły to wyraz wielkiego patriotyzmu i wdzięczności wobec tych, którzy w tamtych czasach nie poddali się ciężarom niewoli i nie przestali wierzyć, że nadejdzie kiedyś wolność i dali świadectwo bohaterstwa i umiłowania Ojczyzny.

stopnica_dzien_patrona06.jpg 

Sylwetki młodych obrońców Lwowa stały się inspiracją do przygotowania poruszającej serca części artystycznej. W klimat tamtych dni wprowadziły zgromadzonych liryczne wiersze. Była również okazja wysłuchać wspaniałych pieśni patriotycznych o niezłomności i nadziei, które nie umierają nigdy.

Zobacz także

Stopnicka Majówka 2015 (foto)

Dodane: 2015-06-02 13:54 - czytane (5147)

TAGI:


Sezon letni 2024 czas zacząć - zapraszamy na basen w Stopnicy

06/29/2024

Zapraszamy do korzystania z jedynego tego typu basenu w regionie. Basen z mobilnym zadaszeniem rozpoczyna swoją działalności od najbliżej soboty - 29 czerwca, od godz. 11:00. więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

II Miejski Marsz Po Zdrowie ... z kijkami nordic walking

Gminne Centrum Kultury w Stopnicy zaprasza mieszkańców Miasta i Gminy Stopnica do wzięcia udziału w II Miejskim Marszu Po Zdrowie,...