Przejdź do treści Otwórz panel dostępności Przejdź do nawigacji głównej
18 maja, 2026(Czytano: 634)

Gmina Stopnica pozyskała 138 000 zł na utylizację azbestowych pokryć dachowych

Umowa została podpisana przez Ryszarda Zycha- Burmistrza Miasta i Gminy Stopnica oraz Jacka Skórskiego- Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Zgodnie z decyzją Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, udział w realizacji projektu mogą wziąć osoby (właściciele gospodarstw rolnych), którym Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyznała dofinansowanie na zadania związane z wymianą pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest na budynkach niemieszkalnych (wykorzystywanych do działalności rolniczej np. gospodarczych lub/i inwentarskich) i zakończyli realizację zadania oraz rozliczyli z ARiMR uzyskane dofinansowanie.  

Prawdopodobnie w II połowie 2026 r. zostanie ogłoszony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, nabór wniosków dla gmin o dofinansowanie na utylizację pokryć dachowych zawierających azbest, pochodzących z budynków mieszkalnych bądź niemieszkalnych- gospodarskich (dla których wnioskodawca nie uzyskał dofinansowania z ARiMR na wymianę pokrycia dachowego).

Koszty kwalifikowane przedsięwzięcia pokrywane są w 100% ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) w Warszawie oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach (WFOŚiGW).

W związku z powyższym zainteresowani pozyskaniem dofinansowania na usuwanie i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest mogą składać wnioski w Urzędzie Miasta i Gminy w Stopnicy, ul. Tadeusza Kościuszki 2. Nabór wniosków od mieszkańców odbywa się w systemie ciągłym- przez cały rok.

Wzór wniosku dostępny jest w Biurze Obsługi (parter) oraz na stronie internetowej gminy. 

NIE MA POTRZEBY ABY OSOBY, KTÓRE ZŁOŻYŁY JUŻ WNIOSEK, SKŁADAŁY WNIOSEK PONOWNIE.

Zadanie dofinansowano z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przy udziale Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach w formie dotacji w kwocie 138 000 zł.