Wiadomości - Aktualności

Modernizacja świetlic wiejskich ruszyła pełną parą

Dodał: Data: 2017-06-05 12:21:45 (czytane: 2778)

Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica podpisał umowę na wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie świetlicy wiejskiej w miejscowości Jastrzębiec oraz modernizacji świetlicy w Skrobaczowie.

Rozpoczęcie robót było możliwe dzięki pozyskaniu przez Gminę Stopnica dofinansowania w wysokości 265 330 zł ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W ramach realizacji operacji pn. „Rozbudowa infrastruktury publicznej w Gminie Stopnica poprzez przebudowę i modernizację świetlic wiejskich” przeprowadzone będą następujące roboty budowlane:

1) Świetlica wiejska w miejscowości Jastrzębiec- zagospodarowanie terenu, roboty rozbiórkowe, wykonanie murów ścian kolankowych i szczytowych, więźby dachowej i pokrycia dachu, montaż stolarki okiennej, docieplenie całego budynku wraz z fundamentami, wykonanie robót wykończeniowych. W ramach projektu wykonane zostaną niezbędne instalacje sanitarne, elektryczne, centralnego ogrzewania, demontaż podłóg drewnianych, wyburzenie ścianek wewnętrznych, wykonanie nowych posadzek, tynków wewnętrznych ścian i sufitów oraz gładzi gipsowych, malowanie ścian i sufitów;

2) Świetlica wiejska w miejscowości Skrobaczów: modernizacja kondygnacji piętra, klatki schodowej, docieplenia budynku, remont pomieszczeń, sanitariatów, demontaż  istniejącej i wykonanie nowej instalacji CO oraz elektrycznej, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, wykonanie nowych posadzek, malowanie ścian i sufitów.  

Realizacja przedmiotowej operacji jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców wsi w zakresie stworzenia ogólnodostępnego, niekomercyjnego miejsca w którym będą oni mieli możliwość zagospodarowania wolnego czasu.

DSC_0471.JPG 

Plakat_PROW.jpg

6.jpg

Zapraszamy do korzystania z Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie

06/25/2022

Zapraszamy do korzystania z Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

27 600 zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej- pozostały tylko dwa miejsca

Do 14 czerwca 2017 r. przedłużono termin składania wniosków w sprawie udzielenia wsparcia finansowego na rozpoczęcie działalności...