Wiadomości - Aktualności

Ostatni tydzień rekrutacji do Klubu Dziecięcego w Stopnicy na rok szkolny 2024/2025

Dodał: Data: 2024-04-22 11:36:14 (czytane: 550)

Do 26 kwietnia 2024 r. trwa rekrutacja do Klubu Dziecięcego w Stopnicy na rok szkolny 2024/2025.

Formularze zgłoszenia, tj. Wniosek o przyjęcie dziecka do Klubu Dziecięcego w Stopnicy oraz Deklaracja kontynuowania uczęszczania dziecka do Klubu Dziecięcego w Stopnicy są dostępne w plikach do pobrania oraz w siedzibie Klubu, jak również w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Stopnicy.

 

1. Wniosek o przyjęcie dziecka do Klubu Dziecięcego w Stopnicy

2. Deklaracja kontynuowania uczęszczania dziecka do Klubu Dziecięcego w Stopnicy

3. Regulamin rekrutacji do Klubu Dziecięcego w Stopnicy

 

W/w dokumenty należy składać w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stopnicy w godzinach od 7.00 do 14.50.

 

Wszelkich niezbędnych informacji udziela Ewa Naporowska- kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stopnicy, nr telefonu 41 377 98 12.

 

Gmina Stopnica pozyskała blisko 1,8 mln złotych na utworzenie i funkcjonowanie klubu dziecięcego (opieka żłobkowa)

W wyniku realizacji projektu pn. „Utworzenie klubu dziecięcego wraz z placem zabaw w Stopnicy” przeprowadzono:

- roboty budowlane związane z adaptacją pomieszczeń o łącznej powierzchni 160 m2 na parterze budynku Szkoły Podstawowej w Stopnicy, związane z przystosowaniem ich do opieki nad dziećmi w wieku do 3 roku życia. Dla potrzeb funkcjonowania żłobka powstała sala o powierzchni 110 m2 przeznaczona na pobyt dzieci oraz m.in. łazienki, rozdzielnia posiłków, szatnia;

11.Klub_Dzieciecy.jpg

- utworzono ogrodzony plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią o powierzchni 230 m2, przeznaczony wyłącznie dla dzieci w wieku do 3 roku życia, na którym zamontowane zostały m.in. dwa wielofunkcyjne zestawy zabawowe oraz mniejsze urządzenia i elementy małej architektury (bujak, skoczki, ławki).


- zakup wyposażenia m.in. mebli, zabawek, naczyń, sprzętu multimedialnego oraz artykułów gospodarstwa domowego.

Koszt w/w robót budowlanych oraz wyposażenia wyniósł ponad 1 mln zł.

Pozyskanie środków w wysokości 752 400 zł na funkcjonowanie klubu dziecięcego pozwolą do niezbędnego minimum ograniczyć koszty ponoszone przez rodziców na opiekę nad dziećmi w żłobku.

Klub Dziecięcy w Stopnicy rozpoczął swoją działalność od 4 września 2023 r.

Dofinansowanie na realizację projektu pochodzi z budżetu Unii Europejskiej w ramach Krajowego Planu Odbudowy, Funduszy Europejskich dla Rozwoju Społecznego oraz budżetu państwa.

 

Klub Dziecięcy w Stopnicy funkcjonuje w godzinach: 06:30-16:30.

Klub Dziecięcy prowadzony jest przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Stopnicy.

Siedziba Klubu Dziecięcego: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Stopnicy, ul. Kazimierza Wielkiego 23.

Do klubu dziecięcego przyjmowane będą dzieci w wieku od ukończenia 1 roku życia do końca roku szkolnego, w którym dziecko ukończy 3 rok życia.

Odpłatność za uczestnictwo dziecka w klubie dziecięcym:

a) 500 zł za miesiąc (biorąc pod uwagę art. 64c ustawy z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 rodzicom przysługuje dofinansowanie w wysokości 400 zł miesięcznie na dziecko w żłobku, klubie dziecięcym lub u dziennego opiekuna pod warunkiem, że nie został przyznany na to dziecko rodzinny kapitał opiekuńczy)

oraz

b) koszty wyżywienia: 20 zł za dzień.

Sezon letni 2024 czas zacząć - zapraszamy na basen w Stopnicy

06/29/2024

Zapraszamy do korzystania z jedynego tego typu basenu w regionie. Basen z mobilnym zadaszeniem rozpoczyna swoją działalności od najbliżej soboty - 29 czerwca, od godz. 11:00. więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Można składać wnioski o szacowanie strat w uprawach rolnych spowodowanych przez przymrozki wiosenne

Burmistrz Miasta i Gminy Stopnica informuje, że powiadomił pełnomocnika Wojewody Świętokrzyskiego o wystąpieniu na terenie Gminy...