Wiadomości - Aktualności

Pijana matka opiekowała się małym dzieckiem

Dodał: MCK Data: 2008-05-15 15:38:15 (czytane: 3553)

Dzięki czujności mieszkańców, policjanci w porę zabrali malucha pijanej matce bawiącej się na imprezie.

2,5 promila alkoholu miała w wydychanym powietrzu 36-letnia mieszkanka gminy Stopnica, którą policjanci przyłapali na alkoholowej imprezie. Kiedy weszli do mieszkania, kobieta miała na kolanach dziewięciomiesięcznego synka.

pijana_matka1.jpg
36-latka z gminy Stopnica trafiła w środę do komendy policji w Busku.


36-latka ma piątkę dzieci, ale tylko najmłodsze - dziewięciomiesięczny chłopiec jest przy niej. Z pozostałej piątki w wieku od dwóch do pięciu lat dwójka trafiła do adopcji, trójka jest w domu dziecka. Ojciec najmłodszego synka nie mieszka z kobietą, bo pracuje w Niemczech.

W środę przed południem do Romana Sobczaka, szefa buskiej policji zadzwonili mieszkańcy wsi w gminie Stopnica. Mówili o pijanej matce i malutkim dziecku.

- Dzięki temu, że mieszkańcy byli czujni, mogliśmy w porę zareagować. Za to właśnie, że są wrażliwi i nie jest im obojętny los kogoś innego, należy im się podziękowanie i szacunek - mówił komendant Roman Sobczak.

Do wskazanego domu natychmiast ruszył radiowóz. W mieszkaniu były trzy osoby dorosłe - właścicielka mieszkania, 36-latka i jej znajomy.

- 36-latka siedziała za stołem, na którym stał alkohol. Na kolanach trzymała dziewięciomiesięcznego synka - opowiada Marek Rupniewski, zastępca komendanta powiatowego buskiej policji. - Kobieta w wydychanym powietrzu miała 2,5 promila alkoholu. Wezwaliśmy karetkę, bo dziecko wyglądało na zabiedzone.

- Dziecko jest zaniedbane, prawdopodobnie ma anemię. W okolicach uszu ma siniaki, ale najprawdopodobniej nie są efektem celowego działania - wyjaśnia Ryszard Skrzypek, dyrektor Szpitala Rejonowego w Busku-Zdroju, dokąd odwieziono chłopca. Matka trafiła do celi w komendzie. W środę wciąż jeszcze trzeźwiała.

Prawdopodobnie w czwartek zostanie przesłuchana, grozić jej będzie nawet do pięciu lat więzienia, bo policjanci chcą jej przedstawić zarzut narażenia na niebezpieczeństwo dziecka, którym miała obowiązek się opiekować.

Sylwia Bławat

 źródło: Echo

Zapraszamy do korzystania z Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie

06/25/2022

Zapraszamy do korzystania z Inkubatora Przetwórstwa Rolnego w Strzałkowie więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Uroczystości pod Kopcem Kościuszki

4 maja w Stopnicy odbyły się uroczystości związane z obchodami Święta Ludowego i Dnia Strażaka....