Wiadomości - Dla przedsiębiorcy

Pracownicze Plany Kapitałowe- konferencja w Kielcach

Dodał: Data: 2019-04-02 08:29:52 (czytane: 2800)

Polski Fundusz Rozwoju wraz z Wojewodą Świętokrzyskim zaprasza na konferencję poświęconą Pracowniczym Planom Kapitałowym, która odbędzie się 4 kwietnia 2019, w godz. 10-14, w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim (sala nr 10).

1 stycznia 2019 r. weszła w życie ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK), realizowana w ramach Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Wprowadza ona dobrowolny i powszechny system długoterminowego oszczędzania. Do programu może przystąpić każda osoba zatrudniona, która podlega obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnym i rentowym. Oszczędności tworzone będą wspólnie przez pracowników, pracodawców oraz państwo. Pierwsza tura „wejścia do systemu” dotyczy największych pracodawców, zatrudniających 250 osób lub więcej i odbędzie się już 1 lipca br.

W związku ze zbliżającym się terminem wdrożenia PPK, Polski Fundusz Rozwoju oraz spółka PFR Portal PPK, odpowiedzialna za portal http://www.mojeppk.pl/ – główne źródło informacji na temat sytemu, w partnerstwie z włodarzami wszystkich województw zaprasza na konferencje poświęcone ogólnym założeniom nowej ustawy oraz praktycznym aspektom wprowadzenia pracowniczych planów w przedsiębiorstwie.

Podczas konferencji pracodawcy dowiedzą się, w jaki sposób funkcjonuje PPK, jakie są terminy i warunki wdrożenia, jakie możliwości daje pracodawcy i pracownikowi oraz otrzymają praktyczne informacje, jakie kroki należy podjąć, by założyć PPK. Podczas konferencji będzie możliwość zadawania pytań oraz rozmowy z ekspertami PFR Portal PPK.

– naszym celem jest dotrzeć do pracodawców i przekazać rzetelną wiedzę na temat nowego programu Pracowniczych Planów Kapitałowych. Chcemy dostarczyć informacje i umiejętności niezbędne do wdrożenia programu. Dlatego nasze konferencje są dedykowane w pierwszej części do wszystkich, w tym do kadry kierowniczej przedsiębiorstw, a w drugiej do działów kadrowych, HR i osób odpowiedzialnych za proces wprowadzenia PPK. Wyruszamy w Polskę z misją dotarcia do jak największej liczby pracodawców. Rozpoczynamy serią konferencji po których nastąpi kilkaset szkoleń otwartych, o których w szczegółach będziemy mówić w każdym Urzędzie Wojewódzkim. – mówi Robert Zapotoczny, prezes PFR Portal PPK oraz współtwórca ustawy o PPK.

Konferencja odbędzie się w dniu 4 kwietnia br. w godz. 10.00–14.00 w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim (sala nr 10).

Obowiązuje rejestracja online:

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=u2srDZym6EGe8cA1VyvQDg_Dwlp_N5RFjOFKFR53y3VUNDhCM0FKRE42R0pPMEQzTkwwWlhQOUtGSS4u

lub zgłoszenie telefonicznie pod numerem telefonu 800 775 775

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Partnerami konferencji są Wojewoda Świętokrzyski oraz Ministerstwo Finansów.

Kontakt: Aleksandra Szorc - PFR Portal PPK e-mail: aleksandra.szorc@pfrportal.pl
tel. 729 059 681

Źródło: Świętokrzyski Urząd Wojewódzki

Sezon letni 2024 czas zacząć - zapraszamy na basen w Stopnicy

06/29/2024

Zapraszamy do korzystania z jedynego tego typu basenu w regionie. Basen z mobilnym zadaszeniem rozpoczyna swoją działalności od najbliżej soboty - 29 czerwca, od godz. 11:00. więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wsparcie na tworzenie grup i organizacji producentów

Od 15 kwietnia do 31 maja 2019 r. oddziały regionalne ARiMR będą przyjmowały wnioski o przyznanie pomocy na "Tworzenie grup producentów...