Wiadomości - Projekty współfinansowane ze środków UE

Rozwój infrastruktury publicznej w Gminie Stopnica poprzez adaptację części budynku Szkoły Podstawowej w Smogorzowie na świetlicę wiejską oraz wyposażenie Gminnego Centrum Kultury oraz parku i budynku rekreacyjno- sportowego

Dodał: Agnieszka Data: 2013-12-24 10:55:25 (czytane: 2028)

W latach 2012-2013r. zrealizowana została operacja pn. „Rozwój infrastruktury publicznej w Gminie Stopnica poprzez adaptację części budynku Szkoły Podstawowej w Smogorzowie na świetlicę wiejską oraz wyposażenie Gminnego Centrum Kultury oraz parku i budynku rekreacyjno- sportowego w miejscowości Stopnica”, która wpłynęła na poprawę jakości życia na obszarach wiejskich poprzez zaspokojenie potrzeb społeczno- kulturalnych mieszkańców wsi oraz promocję obszarów wiejskich.


 

Pierwszy etap realizacji przedmiotowego projektu polegający na wyposażeniu Gminnego Centrum Kultury w Stopnicy w sprzęt muzyczny oraz wyposażenie parku i budynku na obiekcie rekreacyjno- sportowym został już zrealizowany. W 2013r. zakończony został drugi etap realizacji projektu, który obejmował adaptację części neogotyckiego dworku na potrzeby świetlicy wiejskiej. Beneficjentem projektu jest Gmina Stopnica, która pozyskała wsparcie finansowe ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, Działanie 4.1. Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju. Wartość projektu wyniosła ponad 460 000, 00 zł, dofinansowanie stanowiło 80 % kosztów kwalifikowanych. 

 _DSC2852.JPG


 

 

 

 

 

 

Sezon letni 2024 czas zacząć - zapraszamy na basen w Stopnicy

06/29/2024

Zapraszamy do korzystania z jedynego tego typu basenu w regionie. Basen z mobilnym zadaszeniem rozpoczyna swoją działalności od najbliżej soboty - 29 czerwca, od godz. 11:00. więcej..

Przeczytaj kolejną wiadomość:

II Miejski Marsz Po Zdrowie ... z kijkami nordic walking

Gminne Centrum Kultury w Stopnicy zaprasza mieszkańców Miasta i Gminy Stopnica do wzięcia udziału w II Miejskim Marszu Po Zdrowie,...